23 NİSAN KUTLU OLSUN!

Kutlu mücadelenin mağrur ve dik duruşlu milletidir Türkler.

Demir dağları eriten, Karadeniz’in azgın sularını dize getiren, Anadolu’nun bozkırını yeşerten millettir Türkler.

Özgürlüğe adanmış ruhları ve bedenleriyle işgal kazanına kurtuluş mızrağı vuran, çoluğu, çocuğu, kadını, yaşlısı demeden kutsal bayrağımız için omuz omuza tüm benliğiyle, son nefesine kadar savaşan millettir Türkler.

Türk milleti yazgısını kendisi çizmiştir. İşgalci, emperyalizmle beslenen, kendinden olmayanı yok etme üzerinden politika geliştiren güçlerden asla gözü korkmamıştır. Vatan, bayrak, millet deyince dünya durmuş, her bir yiğidi kararlılıkla, cesaretle cepheye koşmuştur.

Ecdadımız cihanın en güçlü ordularıyla, donanmalarıyla mücadele etmiş; yırtık üniformasına, delik ayakkabısına, boğazından ekmekten başka lokma geçmemesine, her alanda olduğu gibi askeri alanda da maddi sıkıntılara, kısıtlı silaha, cephaneye, teçhizata rağmen nice savaşlar kazanmıştır. Çanakkale’de destan yazan milletimiz, Atatürk komutasında Kurtuluş Savaşı başlatmış, bu savaş , Sakarya Destanı, Büyük Taarruz ile taçlanmış ve istikbal için yegâne olan tam istiklali elde etmiştir.

Gazi Atatürkün çocuklarımıza armağanı olan 23. Nisan Çocuk Bayramını kutlar tüm çocuklara hayatlarında başarılar dilerim.

Tek temennimiz ÖNCE VATAN diyen diyen evlatlar yetiştirmediniz....

Sevgi ve saygılarımla.

ALNTIDIR.

YORUM EKLE