BAKAN GÖZLERİ DERİN UYKUDAN UYANDIR

BAKAN GÖZLERİ DERİN UYKUDAN UYANDIR

         Önemli olan; solmayan rengi, pörsümeyen güzeli, bozulmayan ahengi, her dem taze kalanı bulabilmektir.  Hayatı kaybetmekten daha acı olan bir şey var. O da  hayatın anlamını kaybetmek ve yaratılışın muhteşem güzelliğini görememektir.        

        Eşref-i mahluk olan çağımız insanı; yaratılışının bu esrarengiz güzelliğini görememenin hasreti içinde kıvranıp durmaktadır. Martin Luther Kings: “Kuşlar gibi uçmayı,  balıklar gibi yüzmeyi öğrendik ama insanca yaşamayı öğrenemedik.” Demektedir. İlahi mesajı  tanımayan, yüreğinde Allah korkusu olmayan, yaratılanı yaratandan ötürü sevemeyen bir toplumdan ve  özellikle bir insan kitlesinden bahsediyoruz.

          İnsanca yaşamayı henüz öğrenememiş,  İslam’ın vadettiği  iki cihan saadetini, huzurunu  bulamamış,  Bezm-i elestte Rabbimizle akitleştiğimiz sözü hatırlamayamamış  ama mutluluğu hep yanlış adreste aramış,  buhranlı ve bunalımlı  çağımız  insanının bu arayışı,  kendinden kaçan insanın, kendini bulma mücadelesidir.

         İnsanımıza yapacağımız en büyük iyilik, onu kendi öz benliği ile barıştırmak, Cenab-ı Hakkın ilahi mesajıyla tanıştırmak  ve ona kendi manevi güzelliğini gösterebilmektir.

Çağımız insanının arayışı Allah’a yönelmedikçe ve kalpler imana çevrilmedikçe, o kapkara olmuş iç dünya, Allah’ın nuru ile aydınlanmakdıkça  kim bu kilidi açabilir? Mümkün mü? Rehber bize Kur’an’dır. Resul ona çağırandır. Öyle ise bakan gözleri derin uykudan uyandır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz  Belen
Yılmaz Belen - 3 yıl Önce

Ağzına saglık malesef insan mahlukatı olarak Rabbimize verdiğimiz sözü unuttuk işAllah bu günler silkelenib uyanmamıza vesile olur

Hasan GÜRAN
Hasan GÜRAN - 3 yıl Önce

Hayatın anlamı insanı diğer canlılardan ayıran yegane özellik. Bu anlam, galiba imtihan olsa gerek.

Halil türk
Halil türk - 3 yıl Önce

Yüreğine sağlık çok güzel tesbit

İdris Kartal
İdris Kartal - 3 yıl Önce

Tebrik ediyorum.Bezm-i eleste verilen sözü Peygamberler ve ilahî kit
aplarla hatırlatıyor Rabbımız bize;ikincisi keşke her insan objektif olarak hakikatı arama gayreti içerisinde olabilse selam ve dualarımla yazılarınızı beğenerek okuyorum

Burhan
Burhan - 3 yıl Önce

Eline yüreğine sağlık kardeşim.

Bilal şahin
Bilal şahin - 3 yıl Önce

Ağzına yüreğine sağlık abi

Naci Öçsoy
Naci Öçsoy - 3 yıl Önce

Âmin Âmin Âmin
Ağzına sağlık.
Bakıp da görmeyen gözlerin uyanması ne güzel bir dua ALLAH (C.C.) bizleri de Hakkı, hakikati gören ve yaşayan kullarından eylesin inşAllah.

Mahir Kutlu
Mahir Kutlu - 3 yıl Önce

Kur'an nin isiginda yeniden dirilis dilegi ile kaleminize saglik Ali bey...