BİZİ CEHALET ÖLDÜRECEK

BİZİ CEHALET ÖLDÜRECEK

Değerli okurlar; Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz.  Devletimiz, İktidarımız, kolluk güçlerimiz ve kahraman sağlıkçılarımızın verdiği fedakârca mücadele ile bu musibetten Allahın yardımı ile en kısa zamanda kurtuluruz inşAllah. Cuma akşamı saat 22.00 de İçişleri Bakanı Sayın Soylu sadece hafta sonunu kapsayan 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Ki, Sanki 2 gün değil de 2 ay gibi algılandı maalesef 2 ayda olsa dahi Çanakkale de Kurtuluş savaşında aç susuz yokluk içinde savaşan bu toprakları bırakan ecdadın torunları marketlere benzinliklere koştu utanmadan sıkılmadan.

 Atalarımızın bizlere ayağında çarıksız bıraktığı bu topraklarda bolluk içinde ve refah için de yaşayan torunları 2 günlük yasağa marketlere hücum ederek ekmek stoku yaparak patates soğan çuvalları sırtlayarak cevap verdi.

Bizim ecdadımız yıllar önce bu topraklarda bir kuru ekmekle üzüm hoşafıyla savaş kazanmış. Kimse 2 gün aç ölmezdi. Polisimiz, jandarmamız ne güne duruyordu? Bir ihtiyacınız varsa onlar da size temin edebilirdi. Ne demek yani marketlere, oraya buraya akın etmek? Tekel büfeleri boşaltılmış. Yazık değil mi? Yaklaşık 1 aydır bir savaş veriyoruz bizler, sağlıkçılar, diğer sektörlerdeki birçok insan.

Ne oldu? 2 saatte çöpe atıldı. Benim arkadaşlarım, çocuklarını görmeden çalışıyor. Bize hak mı, reva mı bu? Niye böyle bir şey yapıldı ki? Gerçekten bizi korona değil cehalet öldürecek. Umarım çok mutlusunuzdur bu durumdan.

Yazık gerçekten çok yazık. Söylenecek çok şey yazılacak çok şey var ama bu embesil takımı ne kadar anlar yada anlamaya çalışır bilmiyorum. Açlık korkusunun ölüm korkusun önüne geçtiği insanlar ile Vatan için mücadele verilmeyeceği bir kez daha anlaşılmıştır.

Allah Ülkemizi bu musibetten biran önce kurtarsın İnşAllah.

Selam ve dua ile.

YORUM EKLE