DARBEYE DARBE


Tarih 15 Temmuz 2016 akşam evimde haberleri izlerken bir televizyon kanalında askerin İstanbul Boğaziçi köprüsünü kapattığı son dakika olarak geçti bir mühlet sonra televizyona düşen görüntülerde ordunun yönetime el koyduğu bir asker tarafından açıkça söyleniyordu bu korkunç söylem karşında irkilmekle birlikte hemen sosyal medya hesabımdan İstanbul’da asker sokağa inmiş Ülkemin geleceği adına korkuyorum diyerek bir mesaj attım bunun üzerine birkaç arkadaşım yorum getirerek korkma bir şey olmaz söylemleriyle yazışırken hemen ardından yine televizyonda Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçelinin her türlü başkaldırıya karşıyız ve seçilmiş iktidarın yanındayız mesajı geçiyordu.
Bunu görür görmez yine sosyal medya hesabımdan bunun bir darbe girişimi olduğunu yayınlayarak Ülkücü ve vatansever kardeşlerimi Kızılay’a demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma adına çağrı yaparak hemen yola çıktım.
Yanımda bir arkadaşım ve oğlu vardı hızlı bir şekilde ulaşalım diye bir yandan kornaya basıyor bir yandan taksicileri uyarıyor bir yandan dolmuş ve otobüs şoförlerine darbe oluyor herkese ve tüm arkadaşlarınıza duyurun diyerek yol alırken Tuzlu çayır dört yola geldiğimizde darbeci sever vatan hainleri ateş yakmış Cumhurbaşkanına ağza alınmayacak küfürler savuruyor arabasında Türk Bayağı olan herkese kurşun sıkıyorlardı arkadaşımın oğlunun vurulduk abi vurulduk diye bağırmasıyla oradan hızlı bir şekilde uzaklaştık Allaha şükürler olsun ki hiç birimize bir şey olmamıştı.
Kızılay’a vardığımızda meydan vatan sevdalısı Ülkücü kardeşlerimizin tekbir sesleri ile inliyor sayımız her ne kadar azda olsa tank ve askeri araçları göndermemek için her türlü mücadele veriliyordu.
İki tane tank ve iki üç askeri araçla mücadele ederken üzerimizden f/16 jetlerinin alçak uçuşları milletin kulaklarını patlatacak dereceye getiriyordu. Halk otobüsleri ve taksiciler ve halk arabaları ile yolları tıkıyor tankların amacına ulaşmaması için gideceği istikamet engellenmeye çalışılıyordu. Saat 12;30 gibi Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa çağırması ile Şanlı Bayrağını kapan geliyor meydandaki sayımız yüz binlere ulaşıyordu.
Askeri araçla gelen ve hiçbir şeyden haberi olmayan erler teslim oluyor ve emniyet güçlerine teslim ediliyordu. Bunu gören tankın üzerinde ki vatan haini aklını fikrini satmış subay hırçınlaşıyor ve tankı milletin üzerine sürüyor onlarca insanı eziyordu. Ezilmekten kurtulmak için insanlar ölümü pahasına kendilerini köprüden atıyorlardı.
Her türlü ihanete rağmen demokrasi kahramanları bir adım geri atmıyor darbecileri durdurmak için canından oluyor yaralanıyor ama kimse geri gitmeyi korkmayı aklına getirmiyordu. Ankara emniyetini bombalayan hainler halkı da taramaktan geri durmuyor onlarca insanın ölümüne sebep oluyorlardı.

HER TÜRK ASKER DOĞAR, ŞEHİDİM CENNET KOKAR,
Türk Askeri olmak bir şereftir, Türk askerine komuta etmek ise daha büyük bir şereftir. Bu Şerefi bilmeyen ve üstünde Malazgirt'ten Domaniç'e, Çanakkale’den Sakarya’ya, İstanbul dan Viyana’ya, Yozgat’dan Urfa’ya, Tunus, Yemen, Bağdat, Mekke, Medine ye kadar destan yazarak, Bayrağına Kanının rengini katarak, Türk askeri olma ve üniformasını taşıma Şerefini anlamamış, birisinin tasmasını takmayı tercih edenler "Hain Köpekler" (Bu arada Köpeklerden de özür diliyorum, çünkü köpek bile yediği kaba ihanet etmez). Ben size acımıyorum, zaten cezanızı layığınızı bulacaksınız bu dünya ve ahrette de inşallah, ama sizin ailelerinize üzülüyorum, onlar nasıl çıkacak toplum içine, düne kadar babam, eşim, oğlum, dayım, amcam asker derken göğüsleri kabaran bu aileler şimdi ne diyecekler. Onlara nasıl bir miras bıraktığınızın farkında mısınız acaba? ...
Bir iki kelamda evinde oturup ve tatil bölgesinde şezlongundan asker dövülüyor kesiliyor diyen hain evlatlarına söylemek istiyorum. 250 Demokrasi ve Milli İrade Şehitlerini görmeyip aslı olmayan haberler ile Demokrasi kahramanlarının yaptığını ve o kahramanlığı küçümseme yoluna gittiğini ibretle öğrendim kimse şunu unutmamalıdır ki ben sizleri ve sizin gibi düşünen insan müsvedderini her zaman bir darbeci sever olarak lanse edeceğim hayatım boyunca aklımda da öyle kalacaksınız ben ve bu asil millet sizinde bu kahpeliğinizi unutmayacak.
Tiyatro, senaryo, orta oyunu, kumpanya diyen gezi zekalı entel dantel, selfi klavye jonjonlarına, sözde çevreci artistlere, Eğer bu darbe kalkışması sizin istediğiniz gibi gerçekleşseydi Bugün o Kızılay da, İstanbul da siz kutlama yapıyor olacaktınız, ama Şükürler olsun ki olmadı, olmayınca şimdi tiyatro senaryo oldu dimi. Bugüne kadar Din, Bayrak, Vatan, İnançları uğruna Şehit olmuş, sofrasında bulduğu bir dilim somuna sonsuz şükür eden, garip, yoksul evinizi, çöpünüzü, bahçenizi temizlettiğiniz, onun oyuyla benim oyum bir mi diyerek aşağıladığınız, tahsil görme şansı bulamamış, ama gerektiğinde de canını bu vatana vermekten kaçınmamış, bu topraklara canıyla can katan aziz Şehitlerimizin kazandığı bu Cennet Vatan da sefa sürdünüz, yediniz, içtiniz yedikçe kudurdunuz, daha çok istediniz bir türlü doymadınız, ama ağlamaktan şikayet etmekten de, geri durmadınız, varın siz sürün sefasını sayılı gün gelir geçer, hidayet de, mülk de Allah'tan hiç gocunmadık fakir garip gureba olmaktan, mükafatı da, hesabı da ahirete saklamaktan.
Ama içinizde biraz vicdanınız, merhametiniz edebiniz ahlakınız maneviyatınız olsun.
Size de yazıklar olsun..
İşte 15 Temmuz akşamı böyle bir akşamdı ihaneti ve kahramanlığı millet aynı anda yaşamış ülkenin geleceği ve bekası için canını malını ortaya koymuştu işte asil Türk Milleti buydu birleşince neler yapacağını tüm Dünyaya göstermişti.
Demokrasi ve Milli İrade adına 15 Temmuz akşamı Ankara ve İstanbul da her türlü mücadeleyi veren canını veren Şehitlerimizi minnetle anıyor yaralı kardeşlerime Allah’dan acil şifalar diliyorum.
Tüm demokrasi ve milli irade kahramanlarını selamlıyorum.
İMAN FERASETLE ANLIK REFLEKSTİR!
Akif REÇBER
23/072016 Ankara.
Yazıma Desteğini esirgemeyen Ishak Sari kardeşime sonsuz teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE