Gara Gün!

GARA GÜN
Milletçe tarifsiz bir acı yaşıyoruz.
Nasıl olmasın! 13 canımız gitti!
Alçakça, haince şehit edildiler... Nice ocaklara ateş düştü. Hedefleri, umutları vardı bu kahraman vatan evlatlarının.
Hal böyleyken inanın konuşmak, yazmak o kadar zor ve ağır bir sorumluluk ki...
Gara da Vatanın 13 evladı toprağa düştü. Bir şehit kardeşi olarak ben bu tür olaylara biraz farklı yaklaşıyorum. olayların hep kötü yanını düşünüyorum yada şehit kardeşi olmam beni buna itiyor.
Gara da 13 canımız gitti! Vatan uğruna nice canlar gitti gidecek gibide gözüküyor. Dedim ya olayların hep eksik yada kötü yanlarını düşünüyorum diye… Aslında böyle düşünmemde gelecekte böyle acılar yaşanmasın ders alınsın derdindeyim ama kim görecek kim ders alacak bilmiyorum.
Yıllar önce bize Öcalan denen haini teslim edenler parmağımıza bir parmak bal çaldı ve bize idamı kaldırmayı dayattı ve başarılı oldular. 
Yine başka bir hain Demirtaş cezaevinde ve 5,5 yıldır mahkemesi devam ediyor. Maaşını alıyor tüm hain yandaşları ziyaretini ediyor. İçerde kitap okuyor. Bastırıyor ve bazı hainlerde kitabının okunması tavsiyesinde bulunuyor.
Hdpkk’nın mecliste varlığı devam ediyor ve hatta Meclis Başkanlığı görevlerinde yer alan bu hainleri yok etmediğimiz sürece bu topraklarda terör nasıl bitecek yada bitirilecek bilmiyorum. 
Gelelim Gara da ki meseleye. Yurt dışından hainleri bulup getiriyoruz diye nara atanlar nedense 6 yıldır esir tutulan ve yıllarca nerede oldukları bilinen asker ve vatandaşları neden bulamadılar yada neden bu kadar zaman beklenir. Orada ki canlarımız o hainlerin ellerinde hangi hakaret ve psikolojik baskılara maruz kaldılar Allah bilir. Bu topraklar için seve seve kanını canını verecek insanları yıllarca orada bırakmak yada operasyon yapmamanın vebalini nasıl vereceksiniz. 
Hdpkk’yı kapatmayı çözüm olarak görmeyen siyasi irade her ne hikmetse hainler hakkında siyaset yasağı da getirmiyor. Dağlarda Askerimiz ve Polislerimiz mücadele ederken siyasi irade gerekli mücadeleyi vermiyor diye düşünüyorum. 
Ülkede ki tüm vatan hainlerini tek tek tespit edip, hepsini de yok etmenin zamanı geldi de geçiyor. 
YA DEVLET BAŞA 
YA KUZUGUN LEŞE
Ne olursa olsun VATAN SAĞOLSUN

YORUM EKLE