Yozgatlılar Aşure Gününde Buluştu!

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu (YDF) tarafından Ankara'nın MAmak ilçesinde bulunan Federasyon binasında ‘Aşure Günü’ programı gerçekleştirildi.

Yozgatlılar Aşure Gününde Buluştu!

Federasyon binasında gerçekleştirilen aşure günü programına Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, dernek başkanları ve çok sayıda Yozgatlı katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, birlik, beraberlik ve bereketi temsil eden aşure programına katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

Ankara’da yaşayan Yozgatlıların birlik ve beraberliğine vesile olmak, onları aynı çatı altında bir araya getirmek adına yıllardır verdikleri mücadeleyi bu tür etkinliklerle taçlandırdıklarının altını çizen Koç, tüm Yozgatlılar’ın ve Ankaralıların Muharrem aynı tebrik ederek, hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.


Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de, böylesine anlamlı bir etkinlikte Yozgatlılarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, aşure programının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Programın sunuculuğunu yapan Ebuzer Gıffari Bakır, güne özel konuşması ve duaları ile programa katkıda bulundu.

Kaynak: Çamlık Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2022, 23:28

ikbal

YORUM EKLE