Ankara’daki Yozgatlılar

Ankara’daki Yozgatlılar

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu olarak birinci görevimiz Başkentte yaşayan hemşehrilerimizin dertleriyle ilgilenmek ve derman bulmaktır.

Bu bakımdan Ankara’daki Yozgatlıların durumuna bakmakta fayda var.

2017 yılı TÜİK verilerine göre Ankara’da Yozgat nüfusuna kayıtlı 342.955 kişi yaşamaktadır.

Sivil toplum örgütleriyle görüşmelerimiz ve münasebetlerimiz, onların bize bakış açısını değiştirmiş, Federasyonumuzu sürekli istişare etmek istedikleri bir kurum hâline getirmiştir. Gücümüz yettiğince onların da çalışma ve faaliyetlerine katılmaya çalışıyoruz. İş insanlarımızla, bürokratlarımızla neredeyse günübirlik buluşuyoruz. Fikir teatilerimiz, öneriler birlikteliğimizi kuvvetlendirmekte, gücümüze güç katmaktadır.

Yoğunluklu etkinliklerimizin yanında siyasi arenadaki girişimlerimiz ses getirmiş, Federasyonumuz sivil toplum örgütlerinin, basının ilgi odağı hâline gelmiştir. Ankara’daki nüfus yoğunluğumuz, onların haklarını arama ve temsil sayılarının artırılması çabamız, gerek ulusal, gerekse de yerel basında geniş yer bulmuştur. 

Federasyonumuzda kültürel ve sosyal faaliyetlerimiz artık belli bir standarda kavuşmuştur. Gün geçtikçe küçük eksiklerimiz de ortadan kalkmış, yapılacak tüm işler rayına oturmuştur. Yani Federasyonumuz kurumsal bir kimlik kazanmıştır.

Federasyonumuz güçlü bir federasyondur. Bu güç, üye derneklerimizi de cesaretlendirmiş, köylerde şenlikler düzenlenmeye başlanmıştır.  Yönetim kurulumuz ile iş bölümü yaparak bu etkinliklerin hepsine katılmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki, bu tür etkinlikler artarak devam etsin ve ekonomik sıkıntıların göz açtırmadığı günümüzde yılda bir kez de olsa sıla özlemi giderilsin.

(Devam edecek)

Ahmet KOÇ

(Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı)

ahmetkoc56@gmail.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞENOL İÇME
ŞENOL İÇME - 2 yıl Önce

Sayın Başkanım Başarılarınızın devamını diliyorum