BU TÜR ETKİNLİKLER BİRLİK SAĞLIYOR

Yerköy İlçesi’ne bağlı Saray Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği arabaşı etkinliğinde konuşan Ankara Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, düzenlenen etkinliğin birlik ve beraberlik sağlaması açısından önem taşıdığını söyledi.

BU TÜR ETKİNLİKLER BİRLİK SAĞLIYOR

Türkiye ve dünyada Yozgatlıların önemli mevkilerde bulunduğunu dile getiren Koç, “Yozgatlı o kadar çok bürokratımız hemşerimiz var ki saymakla bitiremiyoruz. Güzel bir programda bir araya geldik” dedi.

700 BİN YOZGATLI VAR

Ankara’da 700 bine yakın bir Yozgat nüfusu bulunduğunu hatırlatan Koç, “Birinci Çorum ikinci sırada geliyoruz. Biz de Ankara’da Yozgatlılar olarak 2003 yılında temelini attığımız Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nun merkezde 140’ı aşkın bir dernek sayımız var. Bu da yeterli olmadı. Dedik ki Avrupa’daki, Sivas’taki, İstanbul’daki, Adana’daki, ne kadar hemşerimiz varsa bir olalım, birlik olalım. Dünya Yozgatlılar Federasyonu’nu kuralım. 2018 yılında konfederasyonunu kurduk. Bir yıl başkanlığını yaptı Ankara. Ve bir yılın ardından İstanbul’a devrettik. Bundan sonraki aşamalarda da Bursa Avrupa, Kayseri ve diğer illerdeki federasyonlarımıza devrolacak. Bu şekilde birlikteliğimizi devam ettireceğiz. Tekrar sizlere teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir programda bir araya geldiniz. Birlik ve beraberliğin temelleri bu tür programlarda atılır” ifadelerine yer verdi. .

//www.yozgatcamlik.com/gundem/bu-tur-etkinlikler-birlik-sagliyor-h81392.html

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 21:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yücel Bozkurt
Yücel Bozkurt - 2 yıl Önce

Allah hayırlı uğurlu olsun baskanim

Mustafa Bilal Barut
Mustafa Bilal Barut - 2 yıl Önce

Sn. Başkanım. Gösterdiğiz büyük mücadelede yolunuz açık olsun inşAllah