Cihanpaşa'da yaşlı çiftin evi yükseliyor..

Çamlık Gazetesi’nde duyurduğumuz ‘yaşlı Çiftin yardım çığlığı’ başlıklı haberden yola çıkan ve bu çiftimize ev yapan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu yetkilileri Çamlık TV’ye değerlendirmelerde bulundu.

Cihanpaşa'da yaşlı çiftin evi yükseliyor..

Çamlık Gazetesi’nde duyurduğumuz ‘yaşlı Çiftin yardım çığlığı’ başlıklı haberden yola çıkan ve bu çiftimize ev yapan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu yetkilileri Çamlık TV’ye değerlendirmelerde bulundu. Yozgat Merkeze Bağlı Cihanpaşa Köyü’nde yaşayan 90 yaşındaki Kaplan ve 81 yaşındaki Medine Evci  Çifti, kendilerine uygun bir ev yapılmasını istemişti. Bu isteğe kayıtsız kalmayan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu da yaşlı çiftin evini yapmaya başladı. Yaklaşık iki hafta önce başlanan evin yüzde 35’lik kısmı tamamlandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Türkiye Temsilciliği Genel Sekreteri Emirhan Aydoğmuş, “Yaklaşık 2 hafta önce Çamlık TV’nin yapmış olduğu bir habere istinaden Avrupa Yozgatlılar Federasyonu genel yönetim kurulumuz duruma duyarsız kalmayarak bölgede inceleme yapmak üzere beni görevlendirdiler. Bölgeye geldiğimizde durumun gerçekten vahim olduğunu ve yıkılmak üzere bir ev gördük. Bu evin akabinde hiçbir şekilde boşluk bırakmadan hemen gerekli hazırlıklarımızı ve projelerimizi çizdirerek duyarsız kalmayarak ev yapımına başladık. Şuanda evimizin yüzde 35’lik bir kısmı tamamlanırken Almanya’dan federasyonumuzu temsilen başkanımız gelip bölgede kendisinin inşaat mühendisi olması hasebiyle gelip bölgede incelemelerde bulundu. Bizim gözümüzde kaçan tekniksel anlamda bir şey varsa yerinde inceleyip hemen duruma müdahil oldu. Bunun sebebi de biz federasyon olarak hiçbir zaman birine para verdilerim, yapalım, yaptıralım, teslim edelim diye bir düşünceye kapılmadık. Bizzat kendimizin terinin dökülmesini istedik. Bunun her şeyden reklam boyutundan çok farklı bir alanda manevi boyutunu düşünen bir kurumuz. Bu yüzden bugün Cihanpaşa’dayız. Vesile oldunuz bizlere. Çamlık TV’ye çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ve Berlin Yozgat Dernekler Birliği Genel Sekreteri Mücahit Uyar da, “3 günlük bir süre için Almanya’dan buraya geldik. Bu projenin denetimi, kontrolü ve yerinde görelim istedik. Kendi mesleğim inşaat mühendisiyim. Almanya’da bu konu ile alakalı inşaat şirketim var. Zaman zaman da devlette kontrol mühendisliği yapıyoruz. Geldik ve yerinde gördük. Bir tuğla da sen koy programı. İnşaatımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Hoşumuza giden hızlı olarak gitmesi. Bunun da en kısa zamanda toparlanıp teslim edilmesi ve ailenin yuvasına bitmiş haliyle kendilerinin taşınmasını sağlayabilmektir” şeklinde konuştu.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu’na teşekkür eden Cihanpaşa Köyü Muhtarı İsmail Çakır ise, “Buna vesile olan özellikle Çamlık TC’den Allah razı olsun diyoruz. Çok teşekkür ediyoruz. Bu yaşlı çiftimizin evi gerçekten berbat durumdaydı. Oturulacak bir durumu yoktu. Biz feryadımızı ancak bu şekilde duyurabildik. Şuanda çok mutluyuz. Avrupa Yozgatlılar Federasyon başkanımız ve temsilcileri duyarsız kalmadılar evi yapıyorlar. O yüzden çok mutluyuz” dedi.

//www.yozgatcamlik.com/haberde-insan/camlik-gazetesi-duyurmustu-cihanpasa-da-yasli-ciftin-evi-h243784.html?fbclid=IwAR0Sp4tz2u-fqhO8A3BcuB7zSeScgtC-IIrulHS7Sx_liXec1a5U3I1H8Zw

YORUM EKLE