Dernek Başkanları Toplandı

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nda Dernek başkanları toplantısı yapıldı.

Dernek Başkanları Toplandı

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nda Dernek başkanları toplantısı yapıldı. Toplantıya katılım yüksekti. Toplantıya; MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, MHP MYK üyesi Sezer Yozgat, MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Murat Ilıkan, MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Dünya Yozgatlı Dernekler Konfederasyonu Başkanı Durak Turan Düz, Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Ali Rıza Altan ve birçok dernek başkanı katılım gösterdi.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU YAPTI

Toplantıda söz alan Ankara Büyükşehir Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Murat Ilıkan, bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu ifade ederken, “İnşallah vesileleri artırıp daha çok bir araya geliriz” dedi. Bu tür toplantıların devamının gelmesi temennisinde bulunan Ilıkan, “Allah’a hamdolsun ki böyle bir müstesna zaman diliminde böyle güzel bir davette hepimiz bir araya geldik. Şükürler olsun. Hepiniz hoş geldiniz. Şeref verdiniz. Eski Türkçe’de bir tabir var. Halkın sorunlarının bir araya gelinip konuşulduğu meclislere ‘’tirnek’’ veya ‘’ tirinek’’ deniliyor. Dernek de aslında o günkü lügatta aslında onun devamı olarak yerini buluyor. Bugün bakın birçok derneği bir araya getirdiği güzel federasyonumuzun organizasyonlarda diz dize, göz göze, omuz omuza, gönül gönüle muhabbet etme imkânı buluyoruz. Birbirimizi de tanıma imkânı buluyoruz. Bu vesile ile hem bu akşamki bu güzel organizasyon için hem de bunun gibi nice organizasyonlara imza attıkları için değerli federasyonumuza, değerli derneklerimize, değerli yönetimlerimize çok teşekkür ediyorum.  İnşallah vesileleri artırıp daha çok bir araya geliriz. Birbirimizle daha fazla vakit geçirme fırsatı buluruz. Hayırlı akşamlar diliyorum.’’

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, “Bugün bizleri bir araya getirmiş olan Sadri Durmaz Bey, değerli vekilim Ethem Sedef Bey onlara çok teşekkür ediyorum. Sizlerle kendilerinin bir araya gelmesini sağladılar. Tanışma, kaynaşma ve varsa da dertlerimizi hep birlikte de dertlenmek olarak buradalar” dedi. Kendilerini bir araya getiren herkese teşekkür eden Koç, şunları kaydetti; “Bugün bizleri bir araya getirmiş olan Sadir Durmaz Bey, değerli vekilim Ethem Sedef Bey onlara çok teşekkür ediyorum. Sizlerle kendilerinin bir araya gelmesini sağladılar. Tanışma, kaynaşma ve varsa da dertlerimizi hep birlikte de dertlenmek olarak buradalar. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir günde bir araya geldik. Allah sizlerden razı olsun. Hepinize saygılar sunuyorum. Afiyet olsun diyorum.” 

ALİ BOZDAĞ UNUTULMADI


MHP MYK üyesi Sezer Yozgat, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef için ‘bizlerin bugünlere gelmemizde büyük emeği var. Kendisine teşekkür ediyoruz’ derken, bu hafta kaybettiğimiz Ali Bozdağ için de başsağlığı dileklerinde bulundu.  Yozgat: ‘’Bugün burada olmamızda, bizlerle birlikte olan MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef beye teşekkür ediyorum. Kendisi üniversite yıllarımda ocak başkanımdı. Yanında yetiştik. Bizlerin bugünlere gelmemizde büyük emeği var kendisinin. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu hafta kaybettiğimiz Yozgatlı Dernekler Federasyon Genel Başkan Yardımcımız, kıymetli ağabeyimiz Ali Bozdağ’a Allahtan rahmet diliyorum. Hepinize afiyet olsun diyorum. Allah’a emanet olun diyorum.’’

MİLLİ BİRLİĞE BÜYÜK KATKI 

Toplantıda söz alan Mustafa Esen sivil toplum kuruluşlarının milli birliğin oluşmasına çok büyük katkılar sağladığını belirterek, “Öncelikle bizleri bu güzide toplantı da bir araya getiren, bu toplantının yapılmasını vesile olan başta Sadir Durmaz başkanıma ve sayın vekilime şükranlarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Sivil toplum kuruluşları üyelerinin ve mensuplarının arasında yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştirerek, birlikte yaşamayı kolaylaştırır. Milli birliğin oluşmasına çok büyük katkı verir. Yozgatlı hemşerilerimiz de 81 vilayette dernekleşerek bu şekilde yardımlaşmayı, kaynaşmayı geliştirdiği gibi Türk milliyetçiliği fikrinin ve birlikte yaşama duygusunun gelişmesine, milli birliğin oluşmasına çok ciddi katkılar vermektedirler. Ben huzurlarınızda bütün Yozgatlı derneklerine, Yozgatlı dernekler Federasyonlarına, DUYKON yöneticilerine teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum. Bizlere bu Ankara’nın soğuk gününde sofranızı açtınız, dostluğunuzu açtınız, tekrardan teşekkür ediyorum. Afiyet olsun dileklerimi iletiyorum. Ne mutlu türküm diyene!”

TÜRKİYE DENİLİNCE AKLA YOZGAT GELİYOR

Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı ve DUYKON Başkanı Durak Turan Düz ‘Türkiye denilince akla Yozgat geliyor’ ifadesinde bulundu. Düz, “Türkiye denilince Yozgat akla geliyor. Neden mi? Vatanımıza, bayrağımıza, inançlarımıza, sahip ve saygılı insanlar topluluğusunuz. Afiyet olsun. Allah a emanet olun” dedi. 

ASIL NİYETİMİZ BİR ARAYA GELMEK

Toplantıda konuşan Ethem Sedef birlik ve beraber vurgusu yaptı. Sedef, “Federasyonumuz hep bizi organizasyonlarına davet ediyorlar. Kimi ne katılabiliyoruz, kimi ne katılamıyoruz. Dedik ki bir organizede biz yapalım. Karınca kararınca, bir garip sofrası da biz kuralım. Maksat yemek değil, hepimiz bir şekilde evimizde, barkımızda karnımızı doyururuz ama asıl niyetimiz bir araya gelmek” dedi.  Hemşerileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu kaydeden Sedef, “Bugün sizlerle olmaktan dolayı mutluk duyuyorum hepiniz hoş geldiniz. Bugün aslında düşüncemiz, niyetimiz aslında daha farklıydı. Federasyonumuz hep bizi organizasyonlarına davet ediyorlar. Kimine katılabiliyoruz, kimi ne katılamıyoruz. Dedik ki bir organize de biz yapalım. Karınca kararınca, bir garip sofrası da biz kuralım. Maksat yemek değil, hepimiz bir şekilde evimizde, barkımızda karnımızı doyururuz ama asıl niyetimiz bir araya gelmek. Ve sizlerin de hakikaten bütün derneklerin, Türkiye’nin her yerinde Yozgatlı derneklerimiz var. Ben bunları gördükçe mutlu oluyorum. Ve sizlerle bir araya gelmekten de hakikaten  keyif duyuyorum. Onun için de bu daveti yapalım. En azında dedik ki kendimizi affettirelim. Gidemediğimiz dernek başkanlarımızdan hem böyle gözlerinin içine baka baka hem de yüzlerine diyelim ki hepinizi canı gönülden seviyoruz. Hepinizin programına katılmak istiyoruz. Ama vakit zaman ve toplantılardan arda kalan zamanlarda anca gelebiliyoruz. Hepiniz hakkınızı helal edin. Hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

19 Ocak 2022 Yozgatlı Dernekler Federasyonu, Dernek Başkanları, Denetim, Disiplin ve Yönetim Kurulu oluştuğu toplantıya ikiyüz elli kişi katılım sağladı.
17 Ocak 2022 Pazartesi günü Rahmeti Rahman’a uğurladığımız Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Ali BOZDAĞ için Mevlid-i Şerif okunup, dualar edildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 07:52

Sarıgöz Tasarım Ofisi

YORUM EKLE