Durak Turan Düz Yazdı! "Hasbihal!"

Değerli okurlarım. Bizi biz yapan değerlerimizden birisi de kişinin ailesine, çevresine ve ülkesine karşı sorumluluğudur. Sorumluluk: Bireylerin üzerlerine düşen görevleri yerine getirmesi ve kendi davranışlarını, sonuçlarını üstlenmesidir. Sorumluluk almak, bir işi en iyi biçimde yapmayı yüklenmektir. Sorumluluk alan kişi hiç kimseye hesap vermek zorunda olmasa bile, kendi vicdanında Hesap verme sorumluluğunu hissetmelidir.

Durak Turan  Düz Yazdı! "Hasbihal!"

HASBİHÂL

Değerli okurlarım. Bizi biz yapan değerlerimizden birisi de kişinin ailesine, çevresine ve ülkesine karşı sorumluluğudur. Sorumluluk: Bireylerin üzerlerine düşen görevleri yerine getirmesi ve kendi davranışlarını, sonuçlarını üstlenmesidir. Sorumluluk almak, bir işi en iyi biçimde yapmayı yüklenmektir. Sorumluluk alan kişi hiç kimseye hesap vermek zorunda olmasa bile, kendi vicdanında

Hesap  verme sorumluluğunu hissetmelidir.

        Sorumluluk içinde davranan , yaşantısında başkalarının hakkını-hukukunu gözeten , insan olarak kendi hakları kadar diğer bireylerin haklarını da göz önünde tutan, vazifesini en iyi şekilde yerine getiren, kendi malını ve canını koruduğu kadar , komşuların malına ve can güvenliğine sahip çıkan, kendi çıkarları kadar devletin ve milletin  çıkarlarını koruyan insanlardan meydana gelen topluluklar , daha huzurlu, müreffeh, sağlıklı ve düşünceli hayat yaşayarak , başta ülkemiz olmak üzere  bu küçük dünyamızı  daha güzel hale getirebilirler.

    Yaşantımızda Yöremizi, köyümüzü, kentimizi, ülkemizi ve hep birlikte tüm Dünya’yı değiştirmek ve güzelleştirmek için çabalamalıyız. Aynı duygu ve yaklaşımla, iyi ve doğru değerlerle sevgi ve saygı içerisinde herkesle iyi geçinmek, yaşama sevincimizi artıracak, hayattan her zaman lezzet almamızı sağlayacaktır.

     Toplumların millet olmasını sağlayan en önemli unsur, bencillikten uzak, ailem varsa ben varım, ülkem varsa ben varım anlayışıdır. Toplumun her kademesindeki insanlarımızın, kardeşlik, dostluk birlik ve dayanışma duygularıyla birbirlerine bağlılıkları ne kadar güçlüyse gelişip yükselmeleri de o kadar büyük olacaktır. Yüce Türk Milleti’nin gelişip yükselmesi en büyük arzumdur.                                       Kalın sağlıcakla….

    Durak Turan DÜZ    

   (Şair – Yazar)

                    Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı

  İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 21:36
YORUM EKLE