DUYKON'la Minik Kalpler Isınıyor... Kampanyanın Meyveleri Çayıralan'a Ulaştı

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Genel Başkanı Serhat Baran’ın memleketi Yozgat’ta yaşayan çocuklara vefasını yansıtan “Minik Kalpler Isınsın” kampanyası çerçevesinde alınan mont ve botlar yerlerine ulaşmaya başladı. İlk olarak Çayıralan ilçesine getirilen kıyafetler Belediye Başkanı Ömer Codar tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere teslim alındı.

DUYKON'la Minik Kalpler Isınıyor... Kampanyanın Meyveleri Çayıralan'a Ulaştı

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Genel Başkanı Serhat Baran’ın memleketi Yozgat’ta yaşayan çocuklara vefasını yansıtan “Minik Kalpler Isınsın” kampanyası çerçevesinde alınan mont ve botlar yerlerine ulaşmaya başladı. İlk olarak Çayıralan ilçesine getirilen kıyafetler Belediye Başkanı Ömer Codar tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere teslim alındı.

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini kısa bir süre önce devralan Serhat Baran, ayağının tozu ile memleketine olan vefasını göstererek memleketinin çocukları için Minik Kalpler Isınsın kampanyasını başlattı. DUYKON Almanya Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Salih Çelik ile ortaklaşa yürütülen ve DUYKON Kadın Kolları Genel Başkanı Aysel Arslan’ın destek verdiği kampanya ile alınan kıyafetler Çayıralan ilçesine ulaştı.

CODAR ULAŞTIRACAK!

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle tanınan Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, mont ve botları ihtiyaç sahibi çocuklara teslim etmek üzere aldı.

Codar; “DUYKON Başkanımız Sayın Serhat Baran ve ekibine hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Gurbette yaşayan hemşerilerimizin memleketlerine olan sevgisi, vefası bizleri de mutlu ediyor. Elimizden geldiğince bizler de destek olacağız, kıyafetleri çocuklarımıza kendi ellerimizle tek tek teslim edeceğiz” dedi.

BARAN’DAN ANLAMLI MESAJ

DUYKON Yozgatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı Serhat Baran, DUYKON ailesi olarak Yozgat’ta yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara soğuk kış gününde destek olmak amacıyla başlattıkları kampanyanın amacına ulaşmış olmasından son derece mutluluk duyduklarını dile getirdi.

“Birlikte aşamayacağımız engel, başaramayacağımız iş yoktur. Biz bu yola memleketimize ve hemşerilerimize vefa borcumuzu ödemek için çıktık” diyen Baran; “Amacımız Yozgat ve ilçelerimizdeki kimsesiz çocuklara sahip çıkmak, soğuk kış gününde onları sıcak tutacak küçük hediyeler vermekti. Kampanyamızın ilk gününden itibaren hemşerilerimizin desteğini gördük. İlk olarak Çayıralan ve Çandır ilçelerimize bot ve montlar ulaştırıldı. Peyderpey tüm ilçelerimize kıyafetleri ulaştıracağız. Unutmayalım bugünün küçükleri yarının büyükleridir. Biz de bu duygu ve düşüncelerle yola çıktık. Allah destek olanlardan razı olsun" dedi.

YORUM EKLE