GÜNDEME DAİR VE YAYCILAR KÖYÜ DERNEĞİNİ DEĞERLENDİRDİ

GÜNDEME DAİR VE YAYCILAR KÖYÜ DERNEĞİNİ DEĞERLENDİRDİ

Yaycılar Köyü Ankara Derneği Başkanı ve  Genel Yayın Yönetmenimiz Yazar Akif REÇBER Gündemi değerlendirdi.

Ülke olarak zor bir süreçten geçmekteyiz.  Korona virüs musibeti Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyayı etkiledi ve insanlığı eve hapsetti. Bir sağlık çalışanı olarak gururla şunu ifade etmeliyim ki Devletimiz çok önceden gerekli tedbirleri aldığı için Avrupa Ülkelerine nazaran Ülkemizde ki bu musibeti daha az zayiatla atlatacağız İnşallah.   Başta kahraman sağlık çalışanlarına ve Devletimize, iktidarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.  Bu musibet ile mücadele eden herkese bol dua etmeliyiz haklarını ödeyemeyiz diye düşünüyorum.

Değerli okurları; Bu zor günler nedeniyle üç milyon insanımız işsiz kaldı ve yüz binlerce iş yeri kapandı. Hal böyle iken biz Derneklere, Federasyonlara ve STK’lara büyük görevler düşmektedir.Sizlere bu süreçte Yaycılar Köyü Ankara Derneği olarak neler yaptığımızı ifade etmek istiyorum. 2017 yılından bu yana her ramazan ayında evi kira, işsiz, engelli, dul, yetim vb. ailelere Dernek olarak ve hayırseverlerimizin katkıları ile gıda yardımı yapmaktayız. Önce ki yıllara nazaran bu sene de durumun vahametini göz önüne alarak birçok hayırseverimizle birebir görüşmeler sağlayarak yardım sayımızı 29 aileye çıkarttık ve 37 Ramazan kolisi yardımı ve nakdi yardımda bulunduk. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

İyi ki varsınız…

Yozgatlı Dernekler Federasyonu yönetimi olarak da ramazan kolisi yardımı yapmaktayız. Sayın Başkanımız Ahmet KOÇ Bey koli çalışmaları ile birebir kendileri ilgilenmekte ve bir komisyon oluşturarak toplanan kolileri adreslere ulaştıracaktır. Bu zor günlerde topyekûn kenetlenmeli ve bir birimizden maddi manevi desteğimizi esirgememeliyiz.

Değerli okurlar; Evde kaldığımız bu günlerde lütfen ama lütfen belirlenen kurallara uyalım ve bol bol kitap okuyalım. Komşularımızı yaşlılarımızı lütfen göz ardı etmeyelim yardımlarına koşalım.

Ayrıca Dernek olarak gurur duyulacak bir çok hizmete imza attık ve son olarakta Köyümüzde 3 hayırseverimizin katkıları ile yapılan 4.çeşmenin yapımına başladık inşallah en kısa zamanda tüm cümle mahlûkat için bir çeşmemizin daha suyunu akıtarak hizmete sunacağız. Allah hayırlarını kabul etsin İnş.

İlk Meclisimizin açılışının 100 yılı ve 23 Nisan Ulusal Eğmenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Sağlıcakla kalın. EVDE KALIN

        

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin sahin
Nizamettin sahin - 3 yıl Önce

Allah razi olsun kardesim

AKİF REÇBER
AKİF REÇBER @Nizamettin sahin - 3 yıl Önce

ALLAH RAZI OLSUN ABİM DUALARINI EKSİK ETME İNŞ.
SELAM VE DUA İLE.