Kalkınmaya Katkı

Kalkınmaya Katkı

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu gerçekten de çok kaliteli, geniş katılımlı proje ve faaliyetlere ya öncülük etmekte ya da içinde bulunmaktadır.

Bazılarını hatırlatmak gerekirse:

Gazi Üniversitesi, Keçiören ve Mamak Belediyeleri ile müştereken her yıl Nida Tüfekçi Anma Programları düzenlenmektedir.

Yine her yıl Öğretmeler Günü kutlaması yapılmaktadır.

Bozok Üniversitemize katkı sağlamak amacıyla Ankara ve Yozgatlı siyasilerimiz, iş insanlarımız ve bürokratlarımız ile Akademisyenlerimizden oluşan yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı toplantı düzenlenmiştir.

Yine Ankara’da Kurulu Üniversitelerimizde görev yapan Akademisyenler, Yozgatlı siyasilerimiz ile eski TBMM Başkanımız Sayın Cemil Çiçek Başkanlığında Üniversitemizin güçlendirilmesi amacıyla toplantı gerçekleştirilmiştir.

Yozgat ve İlçelerine 3 günlük gezi programı yapılarak Yozgat’ımızın tarihi, kültürel yerleri gezilmiş, şehrin turizm haritası çıkarılmıştır. TÜRSAB’a bağlı turlarla gezi programları düzenli olarak yapılmaktadır.

Ankara’da faaliyet gösteren iş insanlarımız ve resmi kurumlarda görev yapan bürokratlarımızla her yıl mutat toplantılar yapılarak Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleme Fonlarından yararlanmak ve Yozgat’a yatırımların yapılması için Yozgat Kırsal Kalkınma Koordinatörlüğü ile toplantılar yapılmaktadır.

Ankara Dernekler İl Müdürlüğü ile müştereken Dernekler Yönetmeliğinin Uygulanması konusunda her yıl düzenli olarak bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır.

(Devam edecek)

Ahmet KOÇ

(Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı)

ahmetkoc56@gmail.com

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurcan adamcıl
Nurcan adamcıl - 1 yıl Önce

Sayın bakanimiz bende yozgatin sarikaya ilçesindenim kendi dogup büyüdügümüz memleketimiz de iş sahası olmadigından ankara ya gelenlerden biri de benim 45 yaşnda 5 çocuk anneyim iş istiyorum sizden açız diycek hale geldik