ÖDÜLLÜ PROFESÖRÜMÜZ İNSANLIĞI AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR

İnsanlığı Aydınlatan Yozgatlı Bilim Adamı... Prof. Dr. Taner Demirer! Yozgat’ın yetiştirdiği başarılı bilim adamlarından Prof. Dr. Taner Demirer, yurt içinde ve yurt dışında katıldığı toplantı, panel ve konferanslarla insanlığı aydınlatıyor. Demirer’in son programı Gazi Üniversitesi’nde oldu

ÖDÜLLÜ PROFESÖRÜMÜZ İNSANLIĞI AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR

İnsanlığı Aydınlatan Yozgatlı Bilim Adamı... Prof. Dr. Taner Demirer!

Yozgat’ın yetiştirdiği başarılı bilim adamlarından Prof. Dr. Taner Demirer, yurt içinde ve yurt dışında katıldığı toplantı, panel ve konferanslarla insanlığı aydınlatıyor. Demirer’in son programı Gazi Üniversitesi’nde oldu

İnsanlığı Aydınlatan Yozgatlı Bilim Adamı... Prof. Dr. Taner Demirer!Yozgat’ın yetiştirdiği başarılı bilim adamlarından Prof. Dr. Taner Demirer, yurt içinde ve yurt dışında katıldığı toplantı, panel ve konferanslarla insanlığı aydınlatıyor. Demirer’in son programı Gazi Üniversitesi’nde oldu.

Yozgat’ın TBMM Onur Ödüllü Bilim Adamı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji BD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından düzenlenen “Gıda-Beslenme ve Kanser” konulu konferansta konuştu.

TANER DEMİRER KİMDİR?

Ankara’da doğan Taner Demirer, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem üçüncüsü olarak mezun olmuş ve 1984-1986 yıllarında, 2 yıl süre ile Bilecik ili Bozüyük ilçesinde hükümet tabibi olarak mecburi hizmet yapmıştır.1987-1997 yılları arasında 10 yıl süre ile Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) mezuniyet sonrası eğitim almıştır. ABD’de bulunduğu dönem içerisinde 1987-1989 yılları arasında Illinois eyaletinin Chicago şehrinde “Chicago Medical School Cancer Research Center” da hematolojik malignite ve solid tümörlerde akım sitometrisi ve laboratuar teknikleri üzerinde çalışmıştır.Bundan sonra İç Hastalıkları ihtisasını Wisconsin eyaletinin Milwaukee şehrinde “Medical College of Wisconsin” da 1989-1992 yılları arasında yapmıştır.1992-1997 yılları arasında Washington eyaletinin Seattle şehrinde bulunan Washington Üniversitesi’ne bağlı dünyaca ünlü ‘Fred Hutchinson Cancer Research Center’ da Tıbbi Onkoloji, Hematoloji ve Kemik İliği Transplantasyonu ihtisaslarını yapmış ve kendisine bu enstitüde klinik araştırmalarda gösterdiği başarılı performans nedeni ile “Outstanding Clinical Research” ödülü verilmiştir. Önce ECFMG (1986) ve FLEX (1990) daha sonra İç Hastalıkaları (1993) ve Tıbbi Onkoloji (1995) dallarında Amerikan Board imtihanlarını geçen Dr. Demirer “American Board of Internal Medicine”da diplomat olup ABD nin Wisconsin ve Washington eyaletlerinde lisanslıdır. 1996 yılında kendisine Amerikan Tabipler Birliği (American College of Physicians) tarafından “Fellow of American College of Physicians (FACP)” ünvanı verilmiştir.

Çamlık Gazesetesinden alıntıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 08:50
YORUM EKLE