Ramazan Etkinlikleri'nde Sahne Yozgatlılarındı...

Keçiören Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) ve Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu ortaklaşa olarak mükemmel bir organizasyona imza attı.

Ramazan Etkinlikleri'nde Sahne Yozgatlılarındı...

Keçiören Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) ve Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu ortaklaşa olarak mükemmel bir organizasyona imza attı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel oalrak Yozgatlılar'a ayrılan Ramazan Etkinlikleri gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

AÇILIŞ KONUŞMASINI AHMET KOÇ YAPTI

Gecenin açılış konuşmasını yapan Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Koç "Bizler Yozgatlılar olarak, Ankara'da nüfus olarak bir hayli yoğunluktayız. Keçiören'de, Mamak'ta, Sincan'da, Etimesgut'ta, bu mübarek günde Ramazan Ayı'nda, iftar sofralarında bütün ilçelerde aynı gün, aynı saatte beraber oluyoruz. Onlarla hemhâl oluyoruz, ve bu mübarek günün, kutsal günümüzünde iftar sofralarında hemşehrilerimizle, dostlarımızla ve bütün insanlarımızla beraber birlikte oluyoruz. Şimiden mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, hepinizi Allah'a emanet ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum" şeklinde konuştu.

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Başkanı Durak Turan Düz yaptığı konuşmada " Ramazan ayı, bereket ayıdır, bolluk ayıdır, bu ayda yapılan ibadetlerimizin sevaplarıkatlanarak hanelerinize yazılacaktır inşallah. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'dır. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin açılışının 102. yılı kutlu olsun. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada hiçbir ülkede bulunmayan, iki farklı unsuru bir araya getiren milli bir bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bu ilk meclisin başkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün seçildiği Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı -egemenlik kayıtsız şartsız milletindir - diyerek egemenliğini ilan edildiği anlamlı bir gün, diğer taraftan yarının büyükleri geleceğimizin garantisi çocuklar için bir şenlik bir bayramdır. Bu vesile ile tekrar bu bayramınız cümleten mübarek olsun, kutlu olsun. Geçtiğimiz hafta şehitler haftasıydı, bu ülkenin kuruluşunun harcında şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları vardır. Dünden bugüne bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize de sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz. Şehitler için yazmış olduğum, günün anlam ve önemini ifade eden - BABA NASİHATI - isimli şiirimi huzurlarınızda sizlerle paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Gecenin sonunda yapılan ortak açıklamada "Keçiören Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında, Dünya Yozgatlılar Konferedasyonu ve Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu olarak, Yozgatlılar’a ayırılan gün, 23 Nisan 2022 Cumartesi idi. Bu gün önemli bir gün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş  Temellerinin atıldığı ve bu günün Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanması kararlaştırılmıştı. Kahraman ecdâdımızı ve Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü râhmet, minnet ve saygı ile yâd ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 22:11

Sarıgöz Tasarım Ofisi

YORUM EKLE