Saraykent Sosyal Yardımlaşma Derneğinden 300 aileye kurban desteği

Saraykent Sosyal Yardımlaşma Derneğinden 300 aileye  kurban desteği

Federasyonumuza bağlı derneklerimizden Saraykent Sosyal Yardımlaşma Derneği, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahip 300 aileye kurban desteğinde bulundu.
Merkezi Ankara'da bulunan Saraykent Sosyal Yardımlaşma Derneğinin Başkanı Ferdi Dinçsoy tarafından başlatılan "Her eve canlı kurban" kampanya kapsamında Saraykent ilçe Kaymakamı Ömer Tuğrul KUNDAKÇI beyin katkılarıyla ve hayırseverlerin desteği ile alınan 300 küçükbaş kurbanlık düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tutanaklar ile muhtarlara teslim edildi.

Altınsu Köyünde düzenlenen törende AA muhabirine açıklama yapan dernek başkanı Dinçsoy, dernek olarak "Her eve canlı kurban" kampanyası adı altında ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtımına başladıklarını söyledi.

Kampanya kapsamında 300 küçükbaş kurban alındığını aktaran Dinçsoy, "Bütün ihtiyaç sahibi vatandaşları bayram öncesi sevindirmek istiyoruz. Bizler Kurban Bayramı'dan et yerine her eve birer canlı kurban götürelim istedik. Evi hiç kurban görmemiş, hiç daha kurban ile tanışmamış ailelerimiz vardı, bu ailelerin kapıların kurban bırakıp onların gönüllerine girmek bir nebze de olsa bayram sevincini yaşamasını istedik." dedi.

Dinçsoy, kampanyaya yurt dışındaki hayırseverlerin büyük destek sağladığını vurgulayarak, "Avrupa Saraykentliler Dernek Başkanı Nuri Meriç, Almanya'da Selehattin Arıkan beye yapmış olduğu katkılardan dolayı şükranlarımı iletiyorum. Gerek Avrupa, gerekse Ankara'daki hayırseverlerin katkılarıyla bu programı gerçekleştirdik. İnşallah bir daha ki süreçte bu sayılarımız daha da artacak bunu Yozgat ve Türkiye genelinde yapmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Saraykent Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Mustafa Solmaz da kurbanlık alınmasına destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

Büyük Cami Mahallesi Muhtarı Lütfullah Açıkel , ilçe adına büyük bir organizasyon olduğunu ifade ederek, "Emeği geçen herkesten Allah razı olsun, isim listemizi aldık kurbanlarımızı dağıtmaya başlayacağız." diye konuştu.

Törene Ozan Belde Belediye Başkanı Mustafa İleri, Dedefakılı Belde Belediye Başkanı Haydar Coşkun, mahalle ve köy muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE