Saraykentliler Arabaşı’da Buluştu

Saraykentliler Arabaşı’da Buluştu

Gerçekleşen etkinliğe Ankara Yozgatlılar dernekleri Federasyon başkanı Ahmet Koç, Benli Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Solmaz, Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Ceylan, Saraykent İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Orhan Ergün Çağlıyan ve Yasin Gürsoy, Benli Köyü Muhtarı Hüseyin Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı.

Dokuzuncu Arabaşı Etkinliğine davet edilip ancak çeşitli sebeplerden dolayı katılamayan Yozgat AK Parti Milletvekili Yusuf Başer ve Yozgat Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Keven’in gönderdiği telgrafların okunmasıyla birlikte arabaşı etkinliği başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı etkinlikte Benli Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Solmaz’ın kurucu başkan olarak birkaç dönemdir başarıyla yürüttüğü başkanlık görevini bırakmak istemesiyle alakalı duygusal konuşması geceye damgasını vurdu.

Solmaz, yapmış olduğu konuşmasında “Değerli katılımcılar bu yıl dokuzuncusunu organize ettiğimiz geleneksel arabaşı etkinliğimize hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Özellikle Yozgatımıza özgü olan; birlik ve beraberliğimizi perçinlemek üzere bizleri çok uzaklardan da olda bir araya getiren arabaşı yemeği etkinliğinde aynı ortamı paylaşıyor olmak bizlere ayrı bir mutluluk verdi. Bu vesile ile duygu ve düşüncelerimi ifade edebilmek için konuşma fırsatı bulduğum bu kürsüden almış olduğum bir kararı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sevgili Benlili hemşerilerim, birkaç dönemdir elimden geldiğince sizlere hizmet aşkıyla faydalı olabilme fırsatı bulduğum başkanlık görevimi yeni hemşerilerime yer açabilme amacıyla bırakmak istiyorum. Sizlerden istediğim ise önümüzdeki kongre sürecindeki yeni başkanlığa içinizden çok sayıda hemşerimin talip olmasını canı gönülden arzu ediyorum. Bundan sonraki yaşamımda ise seçilecek yeni yönetim ihtiyaç duyduğunda her zaman yardım etmeye hazır olacağım” dedi.

Solmaz’ın yapmış olduğu duygusal konuşmasının akabinde Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Ceylan’da yapılan konuşma davetine kayıtsız kalmayarak duygu ve düşüncelerini belirten konuşmasını yaparak, arabaşı etkinliğini organize ederek tüm köylülerini bir araya getiren dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür etti.

//www.yozgatcamlik.com/kultur-sanat/saraykentliler-arabasida-bulustu-h82158.html

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 21:16
YORUM EKLE