Üye Derneklerimiz ; Etimesgut Yozgatlılar Derneği

Ankara Etimesgut Yozgatlılar Derneği1995/1996 Yılları'nda Etimesgut'ta ikamet eden akil bir heyet öncülüğün de Kurulmuştur. İlçe nufüs yoğunluğu bakımından şu anda ikinci sıradadır. Şu an ki mevcut Başkan Ebuzer Gıffari Bakır'dır. Etimesgut Yozgatlılar Derneği Kuruluşun dan beri görev yapan başkanlar sıra ile, Devran Beker, Kamil Özkan, Seyit Sarp, Nuri Soylu, Hüseyin Akpınar, Ömer Ongun, Tahsin Eraslan, Seyit Sarp, Halil Şahingöz ve Ebuzer Gıffari Bakır. Dernek Onursal Başkanı Halil Şahingöz. Dernekler birer sivil toplum kuruluşlarıdır. Her zaman hareketle dernekler siyaset üstüdür.

Üye Derneklerimiz ; Etimesgut Yozgatlılar Derneği

Ankara Etimesgut Yozgatlılar Derneği1995/1996 Yılları'nda Etimesgut'ta ikamet eden akil bir heyet öncülüğün de Kurulmuştur. İlçe nufüs yoğunluğu bakımından şu anda  ikinci sıradadır. Şu an ki mevcut Başkan Ebuzer Gıffari Bakır'dır. Etimesgut Yozgatlılar Derneği Kuruluşun dan beri görev yapan başkanlar sıra ile, Devran Beker, Kamil Özkan, Seyit Sarp, Nuri Soylu, Hüseyin Akpınar, Ömer Ongun, Tahsin Eraslan, Seyit Sarp, Halil Şahingöz ve Ebuzer Gıffari Bakır. Dernek Onursal Başkanı Halil Şahingöz. Dernekler birer sivil toplum kuruluşlarıdır. Her zaman hareketle dernekler siyaset üstüdür. " Başkan Ebuzer Gıffari Bakır Derneğimizin amacı Ankara Etimesgut ilçesi'nde yaşayan Yozgatlı hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğini sağlamak, sosyal kültürel, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı ön planda tutarak, iyi günde kötü günde bir ve beraber olmak, sıla-i rahimi unutturmamak için genç nesilleri sosyal kültürel etkinliklerle sürekli diri tutmak, derneğimizi her platformda öne çıkararak sürekli gündemde tutarak, çeşitli kültürel etkinlikler yaparak aktivitelerle hemşehrilerimizle birlikteliği hep sürekli hale getirmek, bir olmayı, diri olmayı ve biz olmayı sağlayarak, her zaman gündemde olmak istiyoruz." dedi.

Dernek Yönetim Kururlu;

Başkan  : Ebuzer Gıffari Bakır

Başkan Yardımcısı : İsa Yılmaz

Sekreter : Alparslan Özkan

Sayman : Özkan Özdemir

Asil Üye : Erdal Güngör

Asil Üye : Müslim Bakır

Asil Üye : Erhan Göksu

Asil Üye : Türkan Mahir

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 09:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı beker
Hakkı beker - 2 yıl Önce

Başarınızın devamını dilerim dernekcilik gönül işidir yolunuz açık olsun

Necati caner
Necati caner - 1 yıl Önce

Birlik beraberlik adına gelenek Görenekler imiz adına uzay bilgi teknoloji çağında faydali bilgi proje ler adına başarılar diliyorum