Üye Derneklerimiz ; Yerköy Derebağ Köyü Derneği

Yozgat Yerköy Derebağ Köyü Derneği kurucu Başkan Adem Demir tarafından 1994 Yılı'nda kurulmuştur. Şimdi ki mevcut Başkan Ünal Dursun'dur. Kurucu Başkan Adem Demir'den sonra sıra ile, Yaşar Aytaç, Mustafa Çınar, Mehmet Bilir ve Ünal Dursun. Dernekler birer sivil toplum kuruluşlarıdır. Yerin de ve hareketle her zaman dernekler siyaset üstüdür.

Üye Derneklerimiz ; Yerköy  Derebağ Köyü Derneği

Yozgat Yerköy Derebağ Köyü Derneği kurucu Başkan Adem Demir tarafından 1994 Yılı'nda kurulmuştur. Şimdi ki  mevcut Başkan Ünal Dursun'dur. Kurucu Başkan Adem Demir'den sonra sıra ile, Yaşar Aytaç, Mustafa Çınar, Mehmet Bilir ve Ünal Dursun. Dernekler birer sivil toplum kuruluşlarıdır. Yerin de ve hareketle her zaman dernekler siyaset üstüdür. " Başkan Ünal Dursun, derneğimizin amacı köylülerimizin birlik ve beraberliğini sağlamak, sosyal kültürel, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı ön planda tutarak daha çok etkinlikler yaparak, sıla-i rahimi unutturmamak için genç nesillerle sürekli istişareler yaparak, derneğimizi her platformda gündem de tutarak, bir olmayı, diri olmayı ve biz olmayı sağlayarak, daha güzel proğramlar yapmak tek düşüncemizdir." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Aytac
Yaşar Aytac - 2 yıl Önce

Derneği kuran kurucu başkan iki binli yıllarda tamamen faaliyetlerini durdurarak kapatmislardi. Resmen kapanmasına üç hafta kala Mehmet Bilirim özel gayretleri

Yaşar Aytac
Yaşar Aytac - 1 yıl Önce

Dağılan derneği 2001 de toparlayarak yeni vizyonla iyi bir kadro oluşturarak bu günkü parlak günlere kavuşturan ilk defa özel cabamla köy müzesini oluşturan ekibin basiyim. Halen uzerimize düşen ne olursa yapıyor desteklerini esirgemiyorum.