Üye Derneklerimiz ; Yerköy Terzili Köyü Derneği

Yozgat Yerköy Terzili Köyü Derneği Kurucu Başkan Çoşkun Murat tarafından 2009 Yılı'nda Kurulmuştur. Şimdiki mevcut Başkan Hacı Arslan'dır. Kurucu Başkan Çoşkun Murat'tan sonra, Abdullah Doğan görev yapmıştır. Daha sonra Görevi Hacı Arslan'a devretmiştir. Dernekler birer sivil toplum kuruluşlarıdır. Her zaman hareketle dernekler siyaset üstüdür.

Üye Derneklerimiz ; Yerköy Terzili Köyü Derneği

Yozgat Yerköy Terzili Köyü Derneği Kurucu Başkan Çoşkun Murat tarafından 2009 Yılı'nda Kurulmuştur. Şimdiki mevcut Başkan Hacı Arslan'dır. Kurucu Başkan Çoşkun Murat'tan sonra, Abdullah Doğan görev yapmıştır. Daha sonra Görevi Hacı Arslan'a devretmiştir. Dernekler birer sivil toplum kuruluşlarıdır. Her zaman hareketle dernekler siyaset üstüdür. " Başkan Hacı Arslan Derneğimizin amacı köylülerimizin birlik ve beraberliğini sağlamak, sosyal kültürel, sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya önem vererek, daha çok insanımıza ulaşmak, iyi günde kötü günde bir ve beraber olmak, sosyal ve kültürel etkinlikleri artırarak daha çok insanlarımızla bir araya gelmek, genç nesillere sila-ı rahimi unutturmamak için kültürel proğramlar yapmak, bir olmayı, diri olmayı ve biz olmayı sağlayıp, derneğimizi her platformda ön plana çıkarmak tek arzumuzdur." dedi.

Ali Rıza Altan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asel şansli
Asel şansli - 11 ay Önce

Merhaba yozgatta yaşadım ama yozgatta hiçbir faliyet yapılmıyor hatta gelin kaya efsanesini söylediğimde yeni duyuyorlar bence bu şehrin güzel yerleri var ama ilgilenilmiyor