Yozgat Sanat Tiyatrosu'na Ankara'dan Tam Not

Yozgat Sanat Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve Sarıkaya’da bulunan tarihi Roma Hamamı’ndan esinlenerek hazırlanan ‘Basilica Tası Gümüşten’ isimli oyun bu kez Ankara’da gösterime girdi. SMA Hastası Elsem Fatma için de yardım çalışması yapıldı.

Yozgat Sanat Tiyatrosu'na Ankara'dan Tam Not

Yozgat Sanat Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve Sarıkaya’da bulunan tarihi Roma Hamamı’ndan esinlenerek hazırlanan ‘Basilica Tası Gümüşten’ isimli oyun bu kez Ankara’da gösterime girdi. SMA Hastası Elsem Fatma için de yardım çalışması yapıldı.


Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ile Sarıkaya Köy Derneklerinin girişimi sonucu Basilica Tası Gümüşten isimli oyun Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ev sahipliğinde sergilendi.


Daha önce Yozgat’ta sahnelenen ve büyük beğeni toplayan Yozgat Sanat Tiyatrosu oyunu, Ankara’da hem Yozgat’ı tarihi dokusu ile tanıttı hem de tiyatro severlerle buluştu.


Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezinde sahnelenen oyun izleyicileri kahkahaya boğdu.


TEŞEKKÜR EDİYORUM 


Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, “Efendim hepiniz hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Tüm oyuncu kardeşlerimiz birbirinden çok kıymetli çünkü yıllardır Yozgat Sanat Tiyatrosu çok ciddi oyunlar ortaya çıkarıyorlar. Birbirinde değerli, çok kıymetli arkadaşlarımız var. Biz bugünkü tiyatro oyunuyla şunu da amaçladık; öncelikli amacımız insanlara tiyatroyu sevdirmek. Bu oyunun ilk gösterimi Sarıkaya’da yapıldı. Sonra Yozgat’ta en az 15- 20 temsil yapıldı. Kapalı gişeydi hepsi. Bakmayın burada ücretsiz olduğuna bu Turgut Başkanımın sayesinde de oldu. Turizm olarak bu oyunun konu aldığı yeri tanıtmak ve bir farkındalık oluşturmak istedik. Basilica’ya vurgu yapıldı, yerel geleneklerimize vurgu yapıldı. Biraz güncel esprilerle şenlendirdik. Ben hem sahnede hem de sahne arkasında yer alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


BASALİCA TASI GÜMÜŞTEN

Yozgat Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen Basilica Tası Gümüşten isimli tiyatro oyunu, Sarıkaya’da bulunan tarihi Roma Hamamı’nın şifalı suyunun komedi türünde ele alındığı bir oyun. Ankara’da sahnelenen oyun tiyatro severlerden büyük beğeni topladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 10:15

Sarıgöz Tasarım Ofisi

YORUM EKLE