Yozgat'ın güçlü kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun

Yozgat’ın, Bozkırın güçlü kadınları. Her biri yaşadığı yerde iz bırakan kadınlar.

Yozgat'ın güçlü kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun

Yozgat’ın, Bozkırın güçlü kadınları. Her biri yaşadığı yerde iz bırakan kadınlar. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu günde yine iz bırakan kadınlarımızdan bahsedeceğiz. Pınar Filiz Polat, Fadime Solmaz, Songül Yurdagül, Nefise Yüksel, Merve Türker, Gülten Bulut, Zeynep Ertal Altınkuyu, Aslıhan Altındağ, Hülya İpek, Hatice Arslan. Her biri geçtiği yerde, dokunduğu yürekte, yazdığı yazıda veya şiirde hafızalarda yer edinen kadınlar.
 

Pınar Filiz Polat. İyi bir hekim. Aynı zamanda şehit aileleri, gaziler ve ailelerine olan hassasiyeti ile kısa zamanda Yozgat tarafından tanındı, sevildi. Her fırsatta Şehit ve Gazi yakınlarını ziyaret ediyor, kendileri ile yakından ilgileniyor. Kadınların yer aldığı her platformda, onları desteklemeye de gayret ediyor.

Fadime Solmaz. Yozgat’ı tanıtmayı, kültürüne katkı sağlamayı kendine misyon edinmiş başarı bir kadın. Yozgat Belediyesi bünyesinde sürdürdüğü kültürel faaliyetler kamuoyu tarafından ilgi ile takip ediliyor.

Songül Yurdagül: Ozan Efruze Mahlası ile yazdığı şiirlerinde Yozgat’ı, Bozkırı kaleme alan güçlü bir kadın.
 

Nefise Yüksel: Yozgat Bozok Üniversitesi’nin başarılı akademisyenlerinden. Aynı zamanda Türkçülük bilincinin gelişmesi için de çalışmaları mevcut.

Merve Türker: Yozgat’ta kadınların da üretebileceğini, ekonomiye katma değer sağlayabileceğini kanıtlayan önemli örneklerden. Kurulan kadın kooperatifinde kadınlara destek oluyor.

Gülten Bulut: Çayıralan Emekçi Kadınlar Şirketi Sorumlusu. Üretmenin bilincinde, ilçesinin lezzetlerini kadın emeği ile doğal bir şekilde üretmeye devam ediyor.

Zeynep Ertal Altunkuyu: Sorgun Umut Engelliler Spor Kulüp başkanı. Engelleri aşarak nasıl başarılı olunacağını gösteren en önemli ve değerli örneklerden.

Aslıhan Altındağ: Son dönemin en güçlü annelerinden. SMA Tip1 Hastası evladı Eslem Fatma için, onu yaşatmak için çabalayan, evladı için her türlü fedakarlığı yapan güçlü bir kadın. Evladını hayata bağlamak için çıktığı yolda herkesten destek bekliyor.

Hülya İpek: Okuma azmi ile kendisinden gençlere örnek oluyor.  Okuma azmi ile göz dolduran Hülya İpek, 55 yaşında girdiği İlahiyat Fakültesini başarı ile tamamladı.

Hatice Arslan: Nami diğer süper babaanne. Geçtiğimiz yıl yakalandığı covid19 hastalığını yendi, hastaneden yürüyerek taburcu oldu. Hatice babaanne, 90 yaşının üzerinde, yaşama sevinci ile gençlere örnek oluyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 10:15

Sarıgöz Tasarım Ofisi

YORUM EKLE