Yozgat’ın ödüllü bilim adamına bir ödül daha. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgatlı Bilim Adamını Hangi Sözlerle Tebrik Etti

Yozgat’ın ödüllü bilim adamına bir ödül daha. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgatlı Bilim Adamını Hangi Sözlerle Tebrik Etti

Yozgat’ın ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Taner Demirer’e bir ödül de TÜSEB’den geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Aziz Sancar Mardin’den çıkıp Amerika’da bilim basamaklarını tırmanmıştır. Taner Hocamız da Yozgat’tan çıkıp ülkemizdeki eğitiminin ardından kendini yurt dışında yetiştirmiş, 33 yıldır da ülkemizde hizmetlerine devam eden bir değerimizdir” ifadeleri ile takdim ettiği Demirer, tüm Yozgatlıları’ın guru kaynağı oldu.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri sahiplerini buldu.  Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer, ‘Hematoloji ve Hücre alanındaki çalışmaları ile TÜSEB ödülüne layık görüldü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÖVGÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törende yaptığı konuşmada TÜSEB ödülüne layık görülen Prof. Dr. Taner Demirer’den övgü ile bahsetti.

Demirer’in daha önce de farklı ödüllere sahip, başarılı bir bilim adamı olduğunu ifade eden Erdoğan; “Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı TÜSEB ödüllerini veriyoruz. Hematoloji, Tıbbi Onkoloji ve Kök Hücre çalışmaları ile Aziz Sancar Bilim Ödülüne layık görülen Prof. Dr. Taner Demirer hocamızı tebrik ediyorum. Pek çok bilim platformunda yer alan Taner hocamız daha önce de kendisine başka ödülleri de tevdi ettiğimiz kanser alanındaki çalışmalarını yakından bildiğimiz, ülkemizin gururu bilim insanlarından biridir” dedi.

YOZGAT’TAN ÇIKAN BAŞARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Demirer’in Yozgat’tan çıkan önemli bir değer olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Aziz Sancar Mardin’den çıkıp Amerika’da bilim basamaklarını tırmanmıştır. Taner Hocamız da Yozgat’tan çıkıp ülkemizdeki eğitiminin ardından kendini yurt dışında yetiştirmiş, 33 yıldır da ülkemizde hizmetlerine devam eden bir değerimizdir. İnşallah hocamızın birikimden daha çok faydalanacağız.”

ÖDÜLLÜ BİLİM ADAMI

Prof. Dr. Taner Demirer, daha önce de aldığı ödüllerle göğsümüzü kabartan Yozgatlı bilim adamlarından oldu.

2014 yılında TBMM Onu Ödülünü o dönemin Yozgatlı TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ten alan Demirer, kendi alanında da çok sayıda ödülün sahibi bir bilim adamı.

YORUM EKLE