YOZGATLILAR VAKIF BAŞKANI DURAK TURAN DÜZ DUYKON GENEL BAŞKAN VEKİLİ OLDU !

YOZGATLILAR VAKIF BAŞKANI DURAK TURAN DÜZ DUYKON GENEL BAŞKAN VEKİLİ OLDU !

Bursa Yozgatlı Dernekler Federasyonu ev sahipliğ'nde yapılan, Duykon (Dünya Yozgatlılar Konferedasyonu) devir teslim töreni Bursa Nilüfer Belediyesi Konferans salonu'nda yapıldı.  Önceki Duykon Genel Başkanı olan İstanbul Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz,Törenle Duykon Dönem Genel Başkanlığı'nı Bursa Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Serhat Baran'a devretti. Bundan sonra yapılan icra kurulu oluştu, Duykon Genel Başkan Vekilliği'ne, Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Durak Turan Düz atandı. Bir Konuşma yapan  Duykon Genel Başkan Vekili Durak Turan Düz, "Ben ömrüm boyunca Yozgat ve Yozgatlı'ya hizmetle geçti, bu görev bir gönüllülük esasına dayalı bir hizmet olduğu için, görev istenmez verilir anlayışıyla hareketle, bu sorumluluk beni onure etmiştir." dedi...

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 22:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tevfik Ardıçlı
Tevfik Ardıçlı - 2 yıl Önce

Allah hayırlı eylesin. Yeni görevinizde başarılar dilerim.

Nuri ŞAHİN
Nuri ŞAHİN - 6 ay Önce

Duran Turan DÜZ Bey'i yıllar öncesi Ankara'da İş ve İşçi Bulma Müdürlüğündeki görevinde bulunduğu günierden beri tanırım. Görevinin gereğini layıkıyla yerine getirmiştir. Bu arada Ankara'da iş arayan Yozgat'lı hemşehrilerimizin iş ve aş babası oimuştur. Aldığı dualar Allah indinde kabul olur İNŞALLAH.
Kendisinin Görevde olduğu dönemlerde ve Emeklilk yaşantısındaki dönemde Hep YOZGAT aşkı mevcut olmuştur. Hele bir YOZGAT'lı olduğunu öğrendiği her kim ise hep bağrına basmıştır.
Yeni görevini fevki ala olarak yerine getirecktir. Başarılar. Yüce Mevla kendisini aile efradı ile birlikte her daim Sağlıklı, Sıhhatii ne Huzurlu olarak yaşamayı nasip eylesin. İNŞALLAH.