Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu 2022 senesi personel alımı yapacak. Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 124 kişilik kadro ile kamu personeli alımı gerçekleştireceğini belirten Bakanlık Başvuru Süreci ile ilgili ve kontenjan dağılımına dair duyuru resmi gazetede 18 Mart 2022 tarihi ile duyurdu.

Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 4 Şubat 2022 tarihinde yapmış bulunduğu bildirime göre 2022 senesi amacıyla personel alımı miktarını bildirmişti ve 12 bin 823 kişilik kadro amacıyla müracaat alındı. Fakat gelmiş olan yeni duyuru ile Adli Tıp Kurumuna 124 Kamu Personeli alımı uygulanacağı bildirildi.

Adli Tıp Kurumu 124 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

18 Mart 2022 tarihli resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği gidermek üzere merkez ve taşra birimlerindeki eksikliği karşılamak üzere 124 kişilik kadro ile 657 Sasenesi Devlet Memurları kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

ATK Personel Alımı Muhtemel Kadrolar:

Adalet Bakanlığı ATK bünyesindeki eksikliği gidermek amacıyla Merkez ve değişik şehirlerdeki Taşra Teşkilatına,

 • 15 Ofis Personeli,
 • 11 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager),
 • 25 Laborant,
 • 6 Mühendis,
 • 13 Biyolog,
 • 5 Koruma ve Emniyet Görevlisi,
 • 5 Teknisyen,
 • 1 İnfaz ve Koruma Memuru,
 • 15 Sıhhat Teknikeri,
 • 3 Hemşire
 • 25 Destek Personeli (Hizmetli)
 • gibi kadrolarda personel alımları yapılacaktır.

Kimler Adli Tıp Kurumuna Başvuruda Bulabilecek?

Genel olarak adaylardan, 657 Sasenesi Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek rastgele bir sıhhat problemi olmamak, Yapılacak emniyet soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu netice alabilmek, Erkek adaylar amacıyla askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak ” lüzumludur.

Ayrıca Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon amacıyla lüzumlu öğrenim kalitesini taşıyor olmak şarttır.

Yaş Şartı Nedir?

Adli Tıp Kurumu personel alım ilanlarına müracaat amacıyla 18 yaşını tamamlamış olmak lüzumludir. Öte yandan Koruma ve Emniyet Görevlisi alımı amacıyla 30 yaşından büyük olmamak ve başka kadrolar amacıyla 35 yaşından büyük olmamak lüzumludur.

KPSS Taban Puan Şartı?

İlgili pozisyonlara müracaat amacıyla 2020 senesinde ya da 2021 senesinde oluşturulan KPSS’den Lise amacıyla P94, Ön Lisans amacıyla P93 ve Lisans amacıyla P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak koşulu aranacak.

Kadrosuna ve Mezuniyete Göre Özel Şartlar!

   ĺ0 

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adli Tıp Kurumu personel alımı müracaatları 28 Mart 2022 tarihi ile başlayacak. Elektronik ortamda saat 10:00 ile başlayacak olup müracaat şartlarını gerçekleştiren adaylar en geç 3 Nisan 2022 tarihi saat 23:59 a kadar müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvurular yalnızca lariyer adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 28 Mart – 3 Nisan 2022

Başvuru Ekranı İçin TIKLAYINIZ.

Sarıgöz Tasarım Ofisi

YORUM EKLE