KÖHNEMİŞ ZİHNİYET DEVAM EDİYOR

Okulun son haftası dolmuşta kapalı bir kız çocuğuna kendisini laik,  çağdaş olarak tanımlayan bir müptezel Bayan "Tatlım senin yaşın kaç?  ailen mi seni böyle kapattı? " diye Sorunca çocuk "İmam hatip ortaokuluna gittiğini ve kendi iradesi ile kapandığını” söylemesine rağmen kadın alaycı bir tavırla inanmadığını söyledi.


           Konuşmasın da konuyu ailesine getirdi ve aşağılamaya başladı. Çocuk üzgün bir yüz ifadesi ile dinliyordu. Ki,  hemen kadına dönerek "bayan sizin bu tarzda giyinmenizi aileniz size zorlamı dayattı " soruma "hayır kendi tercihim "dedi… Onunda kendi tercihi dememe rağmen "ama daha çok küçük" dedi, sizde onun yaşında iken bu şekilde giyiniyordunuz değil mi dedim.
Size kızım yaşın çok küçük niye böyle giyiniyorsun diyen oldu mu soruma? "Ne münasebet " diye cevap verdi.
              İşte sizin köhnemiş zihniyetiniz ve kirli düşünceniz böyle kin ve nefretinize yenik düşerek hemen ötekileştirme aşağılama hor görme yoluna başvuruyorsunuz. Haddinizi aşıyorsunuz deyince "ama burası laik bir ülke saçmalığı yoluna başvurdu. Ülkeler laik olabilirde insanlar laik olmak zorunda mı zorla bir toplumu laik mi yapacaksınız. Siz laik olabilirsiniz ama herkes sizin gibi laik olmak zorunda değil diyerek, Çocuktan özür dilemesini istedim.
Özür dilemem deyince “dolmuşçuya dönerek Cebeci karakolunun önünde durmasını bayan hakkında şikâyetçi olacağımı söyledim”.


          Şoför "bayan özür dileyin konu uzamasın deyince " mecburen özür dileyerek dolmuştan indi. Bu zihniyetin varlığı maalesef ki devam ediyor ve her fırsatta nefretlerini gösteriyorlar. Seversiniz sevmezsiniz daha dün Hazine Bakanının yeni doğmuş evladına dil uzatacak kadar şeref yoksunu bu tipler… Bu tür insan müsveddelerine karşı lütfen sessiz kalmayın.
Sert bir şekilde tavrınızı gösterin ki kirli düşüncelerini her yerde kusamasınlar.

YORUM EKLE