MUTLU OLMAK

Yaşamımda başarıyı değil de mutlu olmayı hedefledim. Mutlu olabilmek için başkalarını mutlu etmek gerekir. Ne kadar çok mutlu edersen o kadar çok mutlu olursun. Birine yardım ettiğinizde onun güldüğünü görmenin verdiği hazza diyecek yoktur. Bu dünyada önemli olan tek şey faydalı insan olmaktır. Hayatta başarısız ol, yenil, ne olacak? Bırak, karşındaki mutlu olsun.

İnsanoğlu bazen mutluluğu madde de arayabiliyor. Hâlbuki madde sadece bu dünyanın meşgalesidir ve bu dünyada kalacağı bilincini kendine şiar edinerek yaşamalı ve ona göre gereğini yapmalıdır. Mutluluk bazen bir öksüzün saçını okşamak, bazen de bir yetimin gözyaşını silecek yüzünü güldürecek bir ihtiyacını gidermektedir.

Varlığında yokluğunda imtihan olduğu bu dünyada güzelliklere vesile olmak için elimizden geldiğince çaba göstermemiz gerekiyor. Tebessümü bile sadaka sayan yüce dinimizin emrettiği hayır ve iyiliklere vesile olmak muhtaçları gözetmek her Müslümanın görevidir diye düşünüyorum. Maddi gücü olan maddi, maddi gücü olmayanlar ise manevi desteklerini esirgememelidir.

Muhtaç olmak büyük bir acı ve aczi yettir…

Mutluluk bir çocuğun gülüşünde bir yaşlının duasında ihtiyaç sahibi bir kardeşimizin alan elindedir. Veren el alan elden üstündür düstürü ile hep birlikte iyiliğe güzelliğe vesile olmalıyız. Olmak zorundayız. Bir Müslümanın en büyük handikabı bana neciliktir. Gerçek iman etmiş bir Müslüman da bana ne diyemez duyarsız kalmamalıdır.

Güzelliklere vesile olmak dileğiyle.

Ayrıca; Yeni yılınızı en kalbi duygular ile kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

Sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Bedo
Yusuf Bedo - 2 yıl Önce

Kıymetli başkanım yüreğinizden gelen bu güzel sözler takdire şayandır
Allah yolunu açık etsin selametle kal