SAHİ SİZ DARBE YAPILIRKEN NEREDEYDİNİZ?

Darbe nedeniyle siz hiç meydanlara inen Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Kemalist, Ulusalcı, Solcu, Devrimci Sosyalist, Halkların Kardeşliği diyenler Halkların Barışı diyenleri gördünüz mü göremezsiniz çünkü onlar yıllarca bu Ülkeyi kendi çıkarları için sevdiler.
Gezi ihanetinde Atatürk ile apo denen teröristin resimlerini yan yana getirenlere ses çıkartmadı Atatürkçüler neden?
Cumhuriyet mitinglerinde ordu göreve diyen sözde cumhuriyetçilerin zaten darbeye karşı çıkma gibi niyeti olamazdı.
Halkların kardeşliği barışı safsatası ile meydanlarda gezenlerin zaten sevinci olurdu darbe, çünkü İktidarda onlara göre barış istemeyen birileri vardı.
Peki ya ulusalcılara ne demeli hani sizlerin derdi tam bağımsız bir ülkeydi neredesiniz peki neden sesiniz çıkmıyor şimdi?
Nerede Kemalistler Atatürk'ü sevmek böylemi oluyor peki onun ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı bırakırken de arkalarında binlerce Şehit bıraktığı Gazi bıraktığı bir ülkeye neden şimdi sahip çıkmıyorsunuz peki?

Neden peki neden bu Ülkeye bu kadar düşmanlığınız neden yıllarca kendinizden olmayan insanları dışladınız ötekileştirdiniz yok saydınız yobazlar diyerek faşistler diyerek hiç bir zaman saygı göstermediniz saygı göstermediğiniz gibi de iğrenerek baktınız yıllarca hiç anlamayı onların yerine kendinizi koymayı hayal dahi etmediniz değil mi?

Evet, yıllarca yok saydığınız ve yobaz, faşist, cahil, bizden değiller diyerek aşağıladığınız insanlar bu Ülkede darbeye karşı koyarken tankların önüne yatarken, Şehit olurken gazi olurken sizler neredeydiniz peki sahi evlerinizde elinizde çay sevinç çığlıklarımı attınız yoksa bir kaç yobaz, faşist bilmem kimin adamları diyerek daha çok ölüm haberimi beklediniz sahi ne yaptınız?

Başta Müslümanlar olmak üzere bu coğrafyada yaşayan halk çocukları, şu on günde öğrendim. Tarihimizde ilk defa, bu coğrafyada demokratik bir siyaset alanı inşa edildiğini ve artık bütün katmanlarıyla bu alanının sigortası ve pusulasının Müslümanlar olduğunu, şu on günde öğrendim.

Peki, sosyalistler ne yaptı?

Epeyce uzun zamandır R.T. Erdoğan’ı, AK Partiyi ve en kötüsü genel olarak İslami ve Müslümanları şeytanlaştırma sürecinin tam göbeğinde yer alan sosyalistleri kim tutardı; tam gaz şeytanlaştırmaya devam ettiler!

Çünkü Onlar sela okuyor çünkü onlar ezan okuyordu ve gerici sınıfına giriyorlardı ve hiç düşünemediler bu insanlar Allah Allah nidaları ile gözleri kapalı ölümü aklına bile getirmeden ölüme gittiler kim gördü bunları kim görüp de utandı saydıklarımın hangisi saygı duyar bu sonsuz saygıyı hak eden insanlara.

Saygı da duymayacaksınız biliyorum peki neden aydınımız dediğiniz yâda öyle parlattığınız her türlü yalanlarına dahi inandığınız yazar gazeteci Bir tanesi bile, “Darbeye geçit yok” yazısı yazamadı, “Darbeye hayır” broşürü dağıtmadı.

Çünkü kendileri sosyalistti, moderndi, aydınlanmacıydı, darbeye karşı çıkmasını Müslümanlardan öğrenecek değillerdi; kaldı ki Erdoğan’ın sivil darbesine de âlet olmak istemiyorlardı ve bu bir senaryo idi; Erdoğan/AK Parti/Müslümanlar otokrat, despotik, islamofaşist, bir düzen kurmuştu; nefes alamıyorlardı, konuşamıyorlardı. Bu Müslüman Ülkücü Milliyetçi güruhun arasında ne işleri vardı; Erdoğan bu güruhun kendilerine saldırmayacağına garanti verebilir miydi?

Bir teki bile darbenin başarıya ulaşması halinde ülkenin yüzyıllar geriye gideceğini uçuruma yuvarlanacağını iç savaş cehennemini görüp ürpermedi; bir teki bile ABD/İSRAİL destekli bir darbenin ülkenin bağımsızlığına kast ettiğini fark edip “DURUN BAKALIM, o kadar da değil” demedi, diyemedi...

Ne diyorsunuz peki şimdi aklını fikrini satmış birilerinin maşası olmuş darbeci kimliğini kazanmış ailesini insan içine çıkartmaz duruma gelmiş embesil takımına ne diyorsunuz peki fetö/pyd terör örgütüne ben biliyorum ne dediğinizi kızıyorsunuz kızıyorsunuz kızıyorsunuz neden kızdığınızı da siz gayet iyi biliyorsun.

Son kez soruyorum bu Ülkenin bekası için Müslümanlar, Ülkücüler, Vatanseverler can verirken sizler sahi sizler neredeydiniz.

Şunu hiç bir zaman unutmayın ve devamlı aklınızda tutun Bu Ülkenin cefasını bizler çekerken, sefasını bu Ülkeyi çıkarı için sevenler yani sizler sürüyorsunuz.

Saygılarımla.

YORUM EKLE