VİRÜS VE BİZ BİZE YETERİZ

VİRÜS VE BİZ BİZE YETERİZ

Çin de başlayan ve dünyayı kasıp kavuran korona virüs nedeniyle tüm Dünya ve insanlık âlemi tedirgin ve büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadele de tedbirlerini erken alan Ülkelerden biriyiz ve başından bu yana sıkı bir mücadele içinde Devletimiz ve İktidarımız.

İşin ciddiyetinin farkından olmayan bazı Ülkeler de ise durum çok daha vahim boyutlarda vaka sayıları yüzbinleri ölüm oranları on binlere yakın ve geçen Ülkeler bile var maalesef.

Türkiye olarak bu süreçten daha az zayiat ile çıkarız diye dua ederek, gerekli her türlü tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Ki. Ülkemizde halen bazı gençler ve yaşlılar konunun ciddiyetinin idrakinde değiller, Üzülerek beyan etmek istiyorum ki bu şahıslar için cezalar daha da caydırıcı olmalıdır. 300 yakın vatandaşımızın öldüğü ve binlerce vatandaşımızın testinin pozitif çıktığı süreçte Devletimizin belirlediği 14 Kurala harfiyen uymalı ve her türlü tedbiri kendimiz ve sevdiklerimiz için almalıyız.

Bu zor günlerde Devletimizin başlattığı biz bize yeteriz Türkiye kampanyasına herkesi imkân dâhilinde destek vermesi gerekmektedir. Belediyeler başta olmak üzere tüm STK ve Dernekler gıda ve nakdi yardımlar yapmalıdır. Başta Devletimiz kısır çekişmelerden kaçınmalı sosyal Devlet olmanın gereğini yapmalı ve destek toplayarak yardım yapacakların da önünü açmalı engel olmamalıdır. Bireysel olarak herkes akraba ve komşusunu gözetmeli ihtiyacına koşmalıdır.  Biz birlikte Türkiye’yiz ve bu musibetten yine birlik içinde kurtulacağız Allah’ın yardımı ile.

Değerli Okurlar; Hiçbir şekilde sokağa çıkmamalı ve evde kalmalıyız. Kullandığımız maske ve eldivenleri lütfen sokaklara atmayalım başkalarına da bulaşmasına vesile olmayalım. Kendimizi olabildiğince izole edelim kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için lütfen dikkatli olalım. Fedakâr sağlık çalışanlarına yardımcı olalım ve dua edelim onların hakları ödenmez kendi hayatlarını ve sevdiklerinin hayatlarını tehlikeye atarak görevlerini ifa ediyorlar. Ne kadar teşekkür etsek ne kadar dua etsek azdır. Sağlık ordumuzun içinde 600 kahraman sağlıkçımızın testi pozitif çıktı Allah yar ve yardımları olsun inşAllah.

Tüm hastalarımıza Allahtan acil şifalar dilerken, Allah bu musibeti Ülkemizden ve Dünyadan def eylesin İnşAllah.

 Yarabbi; Bu musibet kardeşi, kardeşten uzaklaştıran Evladı, Babayı, Anneyi, akrabayı bir birinden uzaklaştıran bizleri camiden, cumadan uzaklaşmamıza sebep olan bu salgın hastalığını başımızdan def eyle, Yarabbi Ramazan-ı Şerifine kadar salgın hastalık kalmadan sağlıklı sıhhatli şekilde sana şükrederek oruç tutmayı nasip eyleyip, virüs denen bu illeti başımızdan def eyle, Yarabbi, sana el açıp dua eden âmin diye yalvaran kullarının duasını kabul eyle. Bizleri affeyle bu duaya âmin diyen tüm kullarının duasını kabul eyle.

 Dünya fani bizlerde ölümlüyüz. Bir sağlık çalışanı olarak sizlerden helallik istiyorum. Benden yana hakkım helal olsun. Lütfen bizler için İnsanlık için Ülkemiz için dualarınızı esirmeyin.

Yer gök Dua ile…

 Sağlıcakla kalın…

YORUM EKLE