Yozgat için önemli gün

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu DUYKON’un kurucularından ve ilk Genel Başkanı olduğum ve hâlihazırda Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığını yürüttüğüm için şehrimizle ilgili her gelişmenin içinde yer almak da görevimdir…

Çalışmalarımız sürüyor

Daha önce değişik vesilelerle aktarmaya çalıştığım hizmetlerimiz hemşerilerimize, Yozgat’ımıza, Ankara’mıza, Türkiye’mize hatta yer kürenin her köşesine dağılmış hemşerilerimiz dolayısıyla dünyamıza katkı sunmayı hedefliyordu. Çok şükür bunda başarılı olduk, oluyoruz.

“Büyük Buluşma” başlıklı yazımda (25 Ağustos 2021) dile getirdiğim ve “2022 yılında ülke ve dünya genelinde yaşayan Yozgatlı iş insanlarının önemli bir bölümünü Yozgat’a getirerek, geniş kapsamlı bir fuar düzenlemeyi planlıyoruz.” diye duyurduğum proje bir sevinç dalgası oluşturmuştu. Çünkü böyle bir buluşmanın farklı etkileri, çok yönlü katkıları olacaktır şehrimize ve ülkemize.

Farklı bir toplantı…

Şimdi önümüzde çok önemli bir toplantı var.

Federasyonumuza bağlı 160 derneğin başkanları ile her ayın son haftasında çarşamba günleri yaptığımız toplantı bu defa çok farklı olacak.

24 Kasım 2021 Çarşamba akşamı saat 19.30 da yapılacak olan İstişare Toplantısına Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat ile Yozgat Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse de katılacaklar.

Federasyonumuzun organize edeceği ve ev sahipliği yapacağı toplantıda, Yozgat adına Yozgat Yerel ve Ulusal Medyamızda hazır bulunacak.

Takibi yapılacak…

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Teşkilat Başkanlığının öncülüğünde hazırlıklar yapılırken, İstişare Toplantısının

Konuşulanların amaca dönük sonuçlar vermesi için her ayrıntı değerlendirilirken, dile getirilen görüşler ve alınan kararların toplantı sonrasında takibi de sürdürülecek.

Yeni bir süreç için…

Herkesin şikâyetçi olduğu olumsuzlukların ortadan kaldırılması, Yozgat’ın önünde yepyeni, aydınlık bir yol açılması için önemsediğimiz bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Başta Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere tüm katılımcılara şimdiden teşekkür ediyorum.

Ahmet KOÇ
Genel Başkan

YORUM EKLE