YOZGAT NEDEN GERİ KALDI

Hızla gelişen teknoloji vb varken Yozgat neden geri kaldı.
İhracat yapan iller sıralamasında neden 77 sıradayız.

81 İlin olduğu Ülkede 77. Sırada olmak bizler için utanç vesilesidir.

Bu utanç tablosunu gören siyasi ve bürokratlar yâda Yozgat için her şeyi yapıyoruz diyen riyakârlar ne düşünüyorlar acaba azda olsa utanmışlar mıdır? Yâda utanacak yüzleri var mı bilmiyorum…

Birçok sanayi bölgemiz ve tarihi yerlerimiz olmasına rağmen neden her iki alanda da çok gerilerdeyiz. Bu durum nedenli sahipsiz olduğumuzu gösteriyor.
Bu kadar tarihi eser varken yılda kaç bin turist misafir edebiliyoruz.
Bu kadar efendi beyefendi varken neden sosyal ve kültürel açıdan geri kalmışız. Neden kültür elçilerimize sahip çıkamıyoruz. Onlara her alanda maddi manevi ellerinden tutup yardımcı olamıyoruz.

Yozgat’ımızın tanıtımında ve Yozgat’ımızı her platformda layığı ile onore etmeye çalışan kültür elçilerimize neden dönüp bakmıyoruz.

Her seçim döneminde Yozgat için elimden gelen her şeyi yapacağım diye her türlü vaadi veren siyasiler neden ceylan derisi koltuğa oturunca bozok diyarını unutuyor.

Yozgat’ımıza has bu zamana kadar yapılan ne var peki, Ankara – Sivas yht bizim sınırlarımızdan geçiyor ve bizde faydalanacağız bize has yapılmış bir hizmet değil. Keza havaalanı desek onu da Çorumda aynı şekilde faydalanacak. Yollar, Okullar, adliye sarayları, barajlar, göletler yapıldı diyebilirsiniz ama bunlarda sadece Yozgat’ımıza yapılmış has hizmetler değildir ve İktidarın politikası gereği bunlar yapılmıştır.

Doğu illerine yapılan yatırımın yarısı bile Yozgat’ımıza yapılmamıştır.

Velhasılı Kelam, Sorgulayalım. Geleceğimize sahip çıkalım. Her zaman daha iyisini isteyelim başaralım.
Geçmiş resimler, binalar, köprüler, konaklar camiler. Vb
Onlar bize atalarımızdan kalan miras.
Biz torunlarımıza ne bırakıyoruz…

Geri kalmışlığımızda emeği olan herkesi Yüce Mevla’ya havale etmekten başka bir şey gelmiyor elimden…

Şehitler diyarı bu geri kalmışlığı ve vefasızlığı hak etmiyor diyor saygılar sunuyorum.

YORUM EKLE