YOZGAT’IN SUÇU NE ?

YOZGAT’IN SUÇU NE ?

Başkan Erdoğan’ın 15. Yozgat mitinginden sonra sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda bir şey fark ettim. Hakikaten şakşakçı  bir milletiz. Üzerimize yoktur desem azdır.

Yozgat'a "Askeri birlik verilecek sözü" ile sevince boğulan bir kitle var ki bunların ne düşünce yapısını ne karakter yapısını anlamam mümkün değil. Ki, anlamak içinde çaba göstermeyeceğim...
Bu nasıl bir hezeyandır. Daha önce vardı  bize ne katıyordu. şimdi yok ne kaybediyoruz Tekrar olunca ne kazanacağız.
Fabrikaları satıp yerine birlik gelecek diyerek, sadece cahil bir kesimi elbette kandırabilirsiniz. Lâkin Bozok sevdasını her şeyin önünde tutan insanları nasıl kandıracaksınız ?
Birlik, Yozgat’tan göçü durduracak mı?
İşsizliğine çaremi olacak ?
Ne yapacak bu birlik bize ne katkı verecek üç beş market ve ev sahibinin dışında kime yarayacak. Bizler birlik değil fabrika istiyoruz beyler.
Doğu illeri kadar hizmet bekliyoruz beyler.(Bunu yazmaktan dilimde tüy bitti )
Mitingde dağıtılan çaylar için birbirini ezen Yozgatlıdan utandım.
Yıllarca şakşakçılıkta kademe atlayan, Yozgatlı utandırmaya da başladı.
Bunları hak etmiyoruz sevgili Yozgat'lılar...
Silkinip kendimize gelmemiz gerekiyor. Yıllardır topyekun kaybediyoruz. Farkında değiliz uzak İlçelerden canhıraş alkışlamak için gelenler  neden geldiniz bir talebiniz bir duyurunuz olmayacaktı da madem. Milleti taşıyarak orada ki kuru kalabalık ile Başkanı mutlu etmiş olabilirsiniz beyler ama kuru lafla karın doymuyor. Bize hizmet lazım bizi biz yapacak değerler lazım…

Yazımı Tarık Yılmaz Beyin dilimize tercüman yazısından alıntı yaparak bitirmek istiyorum…

“İnsanlar kendisinin, ailesinin geleceğinin elde edilen kişisel çıkarlarla değil topyekun kalkınma ile iyi ve müreffeh bir şehirde yaşayacağı gerçeğini düşünmez.
Kafa dank etmez bir türlü.
Askerliğini tamamlayan evladı asgari ücretle büyük şehirlerde köle olur, bizim anne-baba hiç yere evlat hasreti çeker, memleketin kaderine göç kara leke gibi yazılır ama bizim topraklarımızda kişisel beklentiler bitmez.
Millet adına istemesi, talepkar olması gerekenler de kişisel beklentiler uğruna genel talepleri rafa kaldırır.
İlçelerin kendi içinde yaşadığı çekişmeye baktım da elimizi yağ kovasının içinden çıkarsak her şey düze çıkacak ama olmuyor nedense.”
Yozgat’ımızın suçu nedir? de bizleri sadece seçimlerde görüp, başta hizmet olmak kaydı ile yok sayılıyoruz bilen varsa iki adım beri gelsin.

Sağlıcakla kalın….

YORUM EKLE