ŞEHİT ANNESİ 88 YAŞINDA KORONA VİRÜSÜ YENDİ

ŞEHİT ANNESİ 88 YAŞINDA KORONA VİRÜSÜ YENDİ

Yozgat Sorgun Yaycılar Köyünde ikamet eden, Şehidimiz Hayati REÇBER ve Sorumlu Yazı İşleri Müdür ve
Genel Yayın Yönetmeni, Köşe Yazarımız Yazar Akif REÇBER’in kıymetleri anneleri Hatice REÇBER  88 yaşında korona virüs hastalığını yendi.

Hastalığını gizleyen bir kadın tarafından virüsün bulaştığını dile getiren Şehit Annesi bir aya yakın süre yatakta yattığını bu süreçte düştüğünü belinde küçük bir kırık oluştuğunu hem kırık ağrıları hem de virüsün ağrıları ile mücadele ettiğini söyledi. Çok zor günler yaşadığını söyleyen Hatice annemiz Allah kimseye böyle dert vermesin sabahlara kadar ağrılardan uyuyamadım.

Yaşlılığım nedeniyle ameliyat etmediler. Çekilen filmler neticesinde hastaneye yatırılmam gerektiğini ancak yer olmadığı için yatamadığını dile getiren Şehidimizin annesi evde oğlum Cafer, torunum Muhammed ve hanımları çok iyi baktılar Allah onlardan razı olsun elim ayağım oldular.

Ankara’da ki oğlum Akif’in Ankara ya götürme isteğini kabul etmedim. Hastane ye yatırsalar yanımda kimse olmayacak kim bana bakacak diye gitmedim. Köyümde evimde hastalığı yendim çok şükür. Allah herkese benim evlatlarım gibi hayırlı evlatlar versin. Oğullarım kızlarım bana çok düşkünlerdir. Allah razı olsun.

Herkese diyeceğim şu ki bu illet hastalık çok kötü herkes dikkatli olmalı ucunda vebal var. Tüm hastalarımıza Allah acil şifalar versin, Ölenlere rahmet eylesin.

ŞEHİT HAYATİ REÇBER

30.12.1974 tarihinde Yozgat Sorgun Yaycılar Köyünde Yahya ve Hatice REÇBER çiftinin 6. Çocukları olarak dünyaya geldi. Şehidimiz ilkokulu daha sonra kendi adıyla anılacak olan Şehit Hayati REÇBER İlköğretim okulunda okudu. İlkokulu bitirdikten sonra köyümüzün makûs talihi olan yokluk ve ekonomik durumlardan ötürü her ne kadar hayalinde ortaokul, lise ve daha ilerisi olan Üniversiteyi bitirmek olsa da mecburen İstanbul’a çalışmaya gitti, burada uzun yıllar marangoz işinde çalışan ve iyide bir marangoz mobilya ustası olan şehidimiz Hayati REÇBER, 1993 yılında Vatan borcunu ödemek üzere köyüne döndü, Yaşının büyük yazdırılması nedeniyle bir buçuk yıl önce askere gitti.

Ailesi, akrabaları ve köylülerle helalleştikten sonra köy meydanında yapılan asker uğurlama töreni ile Vatan borcunu ödemek üzere gitti. Şehidimiz acemi birliği görevini Narlıdere İzmir ve daha sonra Kırkağaç Manisa da tamamladı. 10 günlük izne geldiğinde annesi ve babasının mürüvvet görmek istemesi üzerine nişanlandı. Şehidimiz Hayati REÇBER izne gelmenin ve nişanlanmanın sevinci ile Vatan borcunu tamamlamak için izin süresinin bitiminde tekrar asker ocağına döndü, burada yapılan dağıtım ile Karakoçan Elazığ’a Usta asker olarak gönderildi, daha sonra operasyonlara katıldı ve en son katıldığı Özlüce Barajı operasyonunda şehadet şerbetini içti. Şehidimiz Şehadet şerbetini içtiğinde 40 günlük nişanlı 4 aylık askerdi. Bu Toprakları bize Vatan yapan tüm Şehit, Gazi ve Ecdadımızdan Allah razı olsun.

Allah mekânını cennet etsin

Vatan Sağolsun

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 17:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yahya Erdoğan
Yahya Erdoğan - 2 yıl Önce

Allah sağlık sıhhat versin anneanneme...

Akif REÇBER
Akif REÇBER - 2 yıl Önce

Canım anam Allah sağlıklı sıhhatli ömürler versin inşAllah.

Sakir ozalp allah rahmetesin eylesin mekani cenet olsun simdi onarin sayesine evlerimizde  rahat uyoruz mekani cenet. Olsun
Sakir ozalp allah rahmetesin eylesin mekani cenet olsun simdi onarin sayesine evlerimizde rahat uyoruz mekani cenet. Olsun - 2 yıl Önce